Latvijas Kartinga čempionāta 3.posmā sīvas cīņas par medaļām.

Info: Sanita Pelēķe
Foto: kartings.org

Pagājušajā sestdienā, 4.jūlijā, norisinājās Latvijas Kartinga čempionāta 3.posms, kas tika apvienots ar Baltijas kausa 4.posmu, kurā tika noskaidroti labākie sportisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas.

MICRO klasē, kur ir visjaunākie dalībnieki, ir divreiz vairāk braucēju nekā ierasts. Visos braucienos pirmajā trijniekā igauņi Joeorg Ian, Cristopher Vaalma un lietuvietis Jevgenij Fedorenko. Vienīgais latvietis, kurš kaut nedaudz mēģina cīnīties par vietu trijniekā, ir Valters Zviedris. Taču viņam pietrūkst veiksmes un Valters ierindojas 4.vietā.

RAKET klasē tikai trīs braucēji un tie paši – igauņi. Brauciens tiek apvienots ar Rotax Mini Max klasi, un pie medaļām tiek Karl Soidla, Kaspar Kanne un Ralf Aron.

Nedaudz ātrākajā ROTAX MINI MAX klasē vissīvākā cīņa notiek par pirmo vietu starp pagājušā gada šīs klases čempionu Mārtiņu Steinertu un tikpat spēcīgo Kairo Kivi. Šogad abi vēl vienā trasē nav tikušies un abi grib pierādīt, kurš Baltijā labāks. Kvalifikācijā labāks ir igaunis, Mārtiņš atpaliek tikai par desmitdaļu sekundi. Abos braucienos Mārtiņam izdodas uz brīdi būt vadībā, taču finišu abas reizes viņš sasniedz otrais, kaut arī pirmajā braucienā uzrāda labāko apļa laiku.

ROTAX MAX JUNIOR klasē, kur ierasts redzēt vājprātīgus apdzīšanas manevrus, uzvara tiek gaidīta no mūsu valsts pārstāvja Reiņa Nitiša. Diemžēl Reinim ir veselības problēmas, kas neļauj cīnīties ar tik lielu atdevi un uzveikt vienu no labākajiem igauņu un visas eiropas braucējiem Aavo Talvar. Reinis Nitišs izcīna trešo vietu un pierāda, ka ir spējīgs braukt Eiropas līmenī. 1.vietā Aavo Talvar un 2.vietā Tristan Viidas.

Vienā no visātrākajām ROTAX MAX klasē neveiksmes vajā pagājušā posma uzvarētāju Renāru Ēķi. Viņam uz pjedestāla kāpt nesanāk, taču to izdara Haralds Garkaklis, izcīnot 2.vietu. Pirmajā vietā Mario Vendla un trešais Martin That.

ROTAX MAX DD2 klasē, kur dalībnieki vecāki par 32 gadiem, latviešu sportisti nebrauc, un šeit pie uzvaras tiek lietuvietis Jurius Stepenines.

ROTAX MAX MASTER DD2 parasti pirmo vietu izcīna Henrijs Grūbe, taču šoreiz uz pjedestāla augstākā pakāpiena kāpj Kevin Korjus no igaunijas, jo Grūbe diemžēl nepiedalās. Otro vietu izcīna Jānis Gasparovičs un trešo – Oskars Saltums.

Mežonīgajā KZ2 klasē pārsvarā brauc tikai latvieši. Šī klase ir visātrākā, jo jāpārslēdz seši pārnesumi. Šajā klasē Latvijai vienīgo pirmo vietu izcīna Raivo Luhse, kuram līdz šim nebija izdevies sacīkstē apsteigt ātro konkurentu Mārtiņu Lapiņu. Pats Lapiņš šoreiz izcīna 3.vietu, otro vietu atstājot Michail Hancharyk no Baltkrievijas.

Latvijas Kartinga čempionāta 3.posma rezultātus, kopvērtējuma tabulu un ātrākos apļa laikus varat apskatīt mājaslapā www.kartings.org. Nākamais Latvijas čempionāta 4.posms jau 8. augustā Biķernieku kompleksajā sporta bāzē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *