Karstas kartingistu cīņas Kandavas tveicē

Info: Uldis Galdiņš

Sestdien, 22.maijā, Swedbank kartodromā Kandavā notika Latvijas kartinga čempionāta 2.posms. Sacensībās piedalījās 30 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Sportisti sacentās septiņās ieskaites klasēs. Viskuplāk bija pārstāvēta Rotax Max DD2 klase – 8 sportisti, kur savu kārtējo uzvaru izcīnīja lietuviešu braucējs Simas Jodviršis. Mūsu sportisti guva panākumus pārējās sešās klasēs.

Pašā mazākajā Micro klasē atkal notika aizraujoša cīņa starp Valteru Zviedri (Steinerts RT) un Mihailu Budovski (BO Oil Racing). Pirms divām nedēļām Sporta kompleksā 333 Budovskis uzvarēja pusfinālā, taču Zviedris bija ātrāks finālbraucienā, kas ļāva izcīnīja uzvaru posmā. Šoreiz Budovskis uzvarēja abus braucienus un izvirzījās kopvērtējuma vadībā.

Rotax Mini Max klasē aizraujošas cīņas katrā posmā ir gaidāmas starp pirmā posma uzvarētāju Vadimu Dzjubenko (Kika Motorsport), Ingusu Beļakovu (Luxe Racing) un Ernestu Veismani (Steinerts RT). Līdzīgi kā pirms divām nedēļām, arī Kandavā abos braucienos nepārspēts palika Vadims, bet viņa sīvākos konkurentus ietekmēja gan tehniskas problēmas, gan arī iegāza karstās cīņas. Otro vietu izcīnīja Veismanis, taču prieku par rezultātu nedaudz aizēno izstāšanāš pusfinālā, bet Beļakovs, pēc otrās vietas pusfinālā, finālā piedzīvoja sadursmes un finišēja sestais. Trešā vieta sacīkstē igaunim Frankam Merilahtam. Kopvērtējumā Dzjubenko tagad ir pārliecinošs līderis, otrais ir Veismanis, bet trešais Mārtiņš Sesks (Kika Motorsport).

Rotax Max Junior klasē šoreiz nestartēja Latvijas čempions Reinis Nitišs (Kika Motorsport), kurš bija devies uz Holandi, tomēr viņa prombūtnē arī šajā klasē bija aizraujošas cīņas starp mūsu Mārtiņu Steinertu (Steinerts RT) un igauni Fredu Jonasu Aliksāru. Pusfinālā uzvarēja igaunis, bet finālā Mārtiņš revanšējās un svinēja savu otro uzvaru, stabili izvirzīdamies čempionāta vadībā. Trešajā vietā finišēja Daniela Krūmiņa (Steinerts RT).

Rotax Max klasē, šoreiz nebrauca ātrais igauņu sportists Āvo Talvars un uzvarētāju savā starpā noskaidroju mūsu pašu braucēji. Veiksmīgākais no viņiem Renārs Ēķis (JTSVC) – pēc otrās vietas pusfinālā, uzvara finālā, otrais finišēja Ingus Žvibulis (Autsoport Lukss), bet trešais čempions Haralds Garkaklis (Luxe Racing). Kopvērtējumā pirmā vieta tagad Ēķim, aiz viņa Garkaklis un Žvibulis.

Rotax Max DD2 klasē atkal nepārspēts palika lietuvietis Simas Jodviršis, otrajā un trešajā vietā arī tie paši sportisti, kas pirms divām nedēļām – igaunis Georgs Vanns un mūsu Raivo Luhse (Luxe Racing). Attiecīgi arī kopvērtējuma galvgalī saglabājās status quo. Rotax Max Masters DD2 klasē šoreiz atkal tikai divi dalībnieki, un atkal ātrāks par igauņu konkurentu bija Rūdolfs Bērziņš (Arago Motorsport). KZ2 klasē šoreiz piedalījās tikai Juris Zālītis (MS Kartinga skola). Jāsaka, ka abas DD2 klases un KZ2 startēja kopīgā braucienā.

Komandām arī Kandavā labākie Steinerts RT (Zviedris, Veismanis, Steinerts), otrie viņu sīvākie sāncenši no Kika Motorsport (Sesks, Dzjubenko, Lapiņš), bet trešie Luxe Racing (Garkaklis, Beļakovs, Luhse).

Šajā sacīkstē pirmo reizi kopā ar sportistiem trasē devās arī kartinga amatieri, jo starp pusfināla un fināla braucieniem notika amatieru kartinga kustības Openkart Elites un B līgas sestā posma finālbraucieni, kas notiek ar īres kartiem. Elites līgā uzvarēja Daniels Mančinskis, otrajā un trešajā vietā atstājot divus igauņu braucējus, bet B līgā savu pirmo uzvaru izcīnīja Ivars Strencis.

Nākamais Latvijas čempionāta posms notiks 9. un 10. jūlijā Sporta kompleksā 333, kas vienlaikus būs arī Baltijas kausa 3.posms. Pirms tam Latvijas sportistus kuplākā skaitā varēs redzēt Lietuvā jaunajā Smaļininkai trasē, kur 19.jūnijā notiks Baltijas kausa 2.posms.