Jūlija tveice netraucē Tobiasam turpināt uzvaras gājienu

Info: Uldis Galdiņš
Foto: Mārtiņš Sestulis

Ceturtdien, 16.jūlijā, Swedbank kartodromā Kandavā īres kartinga seriāla Openkart Elites līgas 9.posmā savu piekto uzvaru sezonā 42 dalibnieku konkurencē izcīnīja kopvērtējuma līderis Dāvis Tobiass. Kamēr Rīgu plosīja negaiss un ielas appludinaja lietus, sacīkste Kandavā risinājās pamatīgā tveicē, kas nekādi nespēja mainīt nu jau ierasto gaitu, kad uzvar Dāvis Tobiass, otrais finišēja Valdis Brutāns, bet trešais Lauris Rozenvalds. Komandu ieskaitē uzvarēja Dream Team ar Tobiasu un Mārtiņu Krūzi. Dream Team sniegumu lieliski raksturo komandas nosaukums, jo piecos posmos, kopš izveidošanas ir izcīnītas tikai uzvaras un komanda jau ir pacēlusies uz 3. Vietu kopvērtējumā.

Pirmajā kvalifikācijas sesijā labako laiku uzrādīja Mikus Narvils, taču otrajā sesijā viss nostājās savās vietās un Tobiass tuvāko sekotāju Zinti Grandbergu aptsiedza par pussekundi, trešais kvalificējāš Juris Pavlovičs. Pirmo reizi finālā iekļuva Māris Blumbergs, kam šī bija tikai trešā sacīkste Elites līgā.

Sacīsktē, lai arī startu „labāk” izcēla Grandbergs, drīz vien Tobiass atguva vadību, ko stabili noturēja līdz beigām. Distances vidū otrajā vietā izvirzījās Brutāns, drīz vien trešajā vietā nokļuva Rozenvalds, kurš uztādīja arī sacīkstes ātrāko apli. Grandbergs ar Narvilu tik ļoti cīnījās par ceturto vietu, ka pēdējā aplī nesadalīja trasi un abiem nācās zaudēt četras vietas, jo garām pagāja Krūze, Rūdolfs Bērziņš Daniels Mančinskis un Pavlovičs.

B finālā uzvaru izcīnīja Anatolijs Hramovs, C finālā Juris Narubins un D finālā Atvars Ramanis. Jaatzīme, ka lieliska sacīkste padevās Mārim Blumbergam, kurš pirmo reizi iekļuva finālā. Savu labāko rezultātu uzrādīja arī Roberts Škapars finišejot 15.vietā un Ivars Strencis sacīksti beidzot 17.vietā.

Devītais posms bija debijas sacīkste Openkart uzreiz trim dalībniekiem, no kuriem augstākā vieta Balvim Kausiņam – viņš finišēja 21.

Komandām atkal uzvarēja Dream Team (Tobiass, Krūze, Eversons), aiz viņiem Scuderia JuVaRe (Brutāns, Reinis Stakēns, Pavlovičs), bet trešie kopvērtējuma līderi R&D (Bērziņš, Grosberga, Mančinskis). Komandu ieskaites kopvērtējumā vadību saglabā R&D, otrie vēl ir Ave Lat Sargs, bet Dream Team jau min uz papēžiem.

Kopvērtējumā Tobiass platiem soļiem dodas pretī čempiontitulam, tuvāko sekotāju Grandbergu apsteidzot jau par 78 punktiem. Uz trešo vietu pacēlies ir Raivis Kirilovs, bet turpat viena punkta attālumā seko Rūdolfs Bērziņš, vēl par punktu mazāk ir Jurijam Višņakovam. Pirmo desmitnieku noslēdz Anatolijs Hramovs.

Nākamais Elites līgas posms notiks 28.jūlijā Swedbank kartodromā, bet B līgas sacīkstes 23.jūlijā. Augustā Openkart pārcelsies uz GoPlanet kartinga halli, bet 15.jūlijā Elites līgas 11.posms notiks FK Keskus trasē Tallinā.

9.posma rezultāti (finālbrauciens)

1

Dāvis Tobiass

Dream Team

10 apļi

2

Valdis Brutāns

Scuderia JuVaRe

+10,191

3

Lauris Rozenvalds

+11,610

4

Mārtiņš Krūze

Dream Team

+20,200

5

Rūdolfs Bērziņš

R&D

+20,338

6

Daniels Mančinskis

R&D

+20,715

7

Juris Pavlovičs

Scuderia JuVaRe

+20,873

8

Mikus Narvils

+21,775

9

Zintis Grandbergs

IZG Traktors

+22,993

10

Reinis Stakēns

Scuderia JuVaRe

+23,264

11

Māris Blumbergs

Rocket Teddies

+41,259

Pole position

Dāvis Tobiass

Dream Team

57,216

Ātrākais aplis

Lauris Rozenvalds

57,299

Kopvērtējums pēc 9.posmiem

1

Dāvis Tobiass

Dream Team

403 pts

2

Zintis Grandbergs

IZG Traktors

325 pts

3

Raivis Kirilovs

Htsystems

298 pts

4

Rūdolfs Bērziņš

R&D

297 pts

5

Jurijs Višņakovs

Ave Lat Sargs

296 pts

6

Artūrs Eversons

Dream Team

261 pts

7

Mārtiņš Krūze

Dream Team

259 pts

8

Lauris Rozenvalds

240 pts

9

Mikus Narvils

239 pts

10

Anatolijs Hramovs

Ave Lat Sargs

238 pts

Pilni sacīkstes rezultāt un informācija par sacīkstēmi www.openkart.net

Par Openkart

Openkart ir lielākās amatieru īres kartinga sacensības Latvijā, kas notiek kopš 2007.gada. Tā ir demokrātiskākā un pieejamākā autosporta sacensību forma. Sacensībās var piedalīties ikviens, kurš sasniedzis 15 gadu vecumu, nav nepieciešama praktiski nekāda iepriekšēja pieredze. Sacensības notiek ar īres kartiem, ko piedāvā Latvijas un Baltijas kartinga trases un halles. Sacensības rīko biedrība Kartinga attīstības centrs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *