Aizraujošais pirmais posms kartingā

Info: Dāvis Šteinerts
Foto: Jtsvc

Rezultāti no sacensībām

Sezonas pirmās sacensības vienmēr tiek īpaši gaidītas, pat kartingā. Šoreiz tās nelika vilties pat vispieredzējušākajiem autosporta ekspertiem.

Vēsais un vējainais laiks nebija šķērslis 50 kartingistiem, to vidū arī sešiem viesiem no Lietuvas, uzsākt Latvijas kartinga čempionāta pirmā posma sacensības.
Braucēju vidū varēja sastapt pārsteidzoši daudz mūsu pieredzējušo autosporta pārstāvju: Gvido Stalidzāns, Ģirts Ulpe, Kristians Rukuts, Egons Lapiņš, Ēriks Gasparovičs, raidījuma „Zebra” veidotāji Pauls Timrots un Oskars Miķelsons, arī divkārtējais Somijas „Honda Challange” uzvarētājs Arvis Zārbergs, kurš šoreiz tomēr nestartēja un pat mūsu autosporta jaunā zvaigzne Haralds Šlēgelmilhs mehāniķa amatā. Un kas gan šī raibā autosportistu sabiedrībā būtu bez daiļā dzimuma pārstāvēm – lietuvietes Joanas Survilaites un latvietes Danielas Krūmiņas.

Autošosejnieks Atis Veismanis, rallists Ingus Beļakovs, bijušais kartingists Aigars Zviedris, satraukti vēroja, kā trasē cīnās viņu jaunās atvases – pavisam mazi sešus un septiņus gadus veci puišeļi „Micro” klasē. „Baigi jocīgi šādi no malas skatīties. Stress baigais,” atzina Atis. „Puika apmierināts, tētis priecīgs,” viņam piebalsoja Aigars Zviedris. Šoreiz gan ātrākais bija lietuvietis Lukas Stankevičius. Finālā aiz viņa palika Ingus Beļakovs, Vadims Dzubenko, Valters Zviedris, Ernests Veismanis.

Arī „Raket” klasē gan pusfinālā, gan finālbraucienā ātrākais bija lietuvietis Mantas Neverdauskas, kuram gan nācās aizstāvēties no Reiņa Nitiša uzbrukumiem. Finālbrauciena finiša taisnē tikai 0,1 sekundes Reinis zaudēja lietuvietim. Piektais finālā bija Dāvis Tobiass, bet sestais Mārtiņš Steinerts. „Cita mašīna, citi ātrumi, bet gan jau būs labi,” dēla debiju „Raket” klasē komentēja „MS Rami” komandas vadītājs Modris Steinerts.

Ne mazāk aizraujošas cīņas valdīja „Rotax Max junioru” klasē. Abos braucienos pārliecinoši uzvarēja jaunais jelgavnieks Renārs Ēķis. Otrais finālā palika cits jelgavnieks Jānis Gasparovičs, bet trešais bija daugavpilietis Konstantīns Calko. Viens no šīs klases līderiem Haralds Garkaklis, kurš pusfinālā bija otrais, finālā bija spiests no cīņas izstatāties, jo pārtrūka ķēde, bet Mārtiņš Lapiņš, kurš pusfinālā vienā no bīstamajiem līkumiem pazaudēja kartam riteni, finālā bija ceturtais. Uzreiz aiz mūsu puišiem palika lietuviete Survilaite.

„Rotax Max senioru” klasē pirmais četrinieks bija nemainīgs gan pusfinālā, gan finālā. Uzvara Dainim Safonovam, otrais Kristaps Gasparovičs, trešais Raivo Luhse, ceturtais lietuvietis Kevins Grohoļskis. Viens no galvenajiem favorītiem, pērnā gada čempions Henrijs Grūbe, šoreiz nebija līderu pulkā, jo pievīla tehnika.

Apvienotajā ICC un „Rotax Max Masters/DD2″ klasē gan pusfinālā, gan finālā ātrākais bija ICC klases braucējs Mārcis Birkens, tomēr finālā viņš par pāragru startu tika sodīts un nobīdīts trīs vietas uz leju. Līdz ar to uzvara Aivaram Usānam, bet aiz viņa palika Lietuvas braucēji Pabrinkas un Guzevicius. Labākais no „Rotax Max” braucējiem bija Gvido Stalidzāns aiz sevis atstājot Ģirtu Ulpi, Paulu Timrotu, Ēriku Gasparoviču…

Jau pēc nedēļas nākamās kartingistu cīņas Lietuvā, Šauļu kartodromā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *