Jānis Baumanis atgriežas Eiropas rallijkrosa čempionātā

Latviešu rallijkrosa braucējs Jānis Baumanis šogad atgriezīsies Eiropas čempionātā RX1 klasē, aizvadīs visus posmus un startēs ar “Supercar” klases “Peugeot 208” automašīnu.

29 gadus vecais Baumanis vienojies ar brāļu Timija un Kevina Hasenu pirms dažiem gadiem izveidoto “#YellowSquad” komandu, kas jau līdz šim piedalījusies dažādās rallijkrosa kategorijās, ieskaitot “Nitro RX” čempionātu. Baumanim plānota dalība visos septiņos “Euro RX1” posmos, no kuriem pirmais risināsies 21. un 22. maijā norisināsies Ungārijā, Nīradas trasē.

“Esmu ļoti, ļoti priecīgs, ka šogad varēšu braukt kopā ar “#YellowSquad”,” sacīja Jānis Baumanis. “Savu karjeru “Supercar” klasē uzsāku 2015. gadā Hansenu komandā, un esmu ļoti priecīgs būt atpakaļ rallijkrosa slavenākajā komandā, aizvadot pilnu Eiropas čempionāta sezonu. Pagājušajā sezonā šis bija jauks čempionāts, ar labiem braucējiem, un es ticu, ka šogad tas būs vēl interesantāks un uz starta būs vēl vairāk mašīnu un labu pilotu. Nevaru vien sagaidīt, kad varēšu to izbaudīt un cīnīties par augstākajām vietām.”

2015. gadā Baumanis “Hansen Talent Development” komandas sastāvā aizvadīja savus pirmos posmus pasaules rallijkrosa čempionātā. Eiropas čempionātā “Hansen Motorsport” nometne savulaik guvusi lielus panākumus, laika posmā no 1989. līdz 2016. gadam izcīnot 20 titulus.

Pagājušajā gadā Baumanis jau startēja Eiropas rallijkrosa čempionātā, braucot lietuviešu komandā “ES Motorsport” komandas sastāvā ar “Škoda Fabia”. Kalendārā bija tikai četri posmi, bet Baumanis kopvērtējumā guva trešo vietu. Latvijas posmā viņam izdevās uzvarēt, Beļģijā tika gūta trešā vieta, bet Francijā – piektā. Neveiksmīgs izvērsās pirmais posms Zviedrijā, kas pamatīgi iedragāja viņa cerības izcīnīt titulu.

Eiropas čempionātā RX1 klasē dalību šobrīd apstiprinājuši arī Ulriks Linnemans (“Linnemann Promotion”), Antons Marklunds (“SET Promotion”), Enco Ide (EKS RX) un Olijs O’Donovans (“Team RX Racing”).