Igauņu pilots Vipss izcīna pirmās divas “Formula 2” uzvaras

Foto: Red Bull

Igauņu autosportists Juri Vipss nedēļas nogalē Azerbaidžānā parādīja izcilu sniegumu “Formula 2” čempionāta trešajā posmā, izcīnot uzvaras divos no trim braucieniem. Šo var uzskatīt par Baltijas valstu sportistu visu laiku lielāko sasniegumu formulu kategorijā.

F2 sacīkstes norisinājās paralēli Baku trasē notiekošajam “Formula 1” posmam. “Red Bull” junioru programmā esošais Vipss sestdien pirmajā sprinta sacīkstē ieņēma astoto vietu, kamēr uzvarēja krievu pilots Roberts Švarcmans. Otrajā sprinta sacīkstē Vipss startēja no trešās pozīcijas spēja apdzīt no pole position startējušo Bentu Viskālu, bet 11. aplī tika garām arī Deividam Bekmenam, spējot sasniegt pirmo uzvaru karjerā.

Galvenās šī posma sacensības jeb feature brauciens risinājās svētdien. Kvalifikācijā Vipss bija sasniedzis otro ātrāko apļa laiku, bet jau startā viņš apdzina savu “Hitech” komandas biedru Liamu Lavsonu. Pēc tam igaunim garām tika Oskars Pjastri, kurš arī aizvada pirmo pilno sezonu “Formulā 2”, taču konkurents saņēma sodu un atkrita uz otro pozīciju. Sacīkšu izskaņā Pjastri vajāja Vipsu, bet apdzīt nespēja, un Igaunijas jaunā cerība atkal uzvarēja.

Sacensību video apskati: 1. brauciens | 2. brauciens | 3. brauciens

20 gadus vecais Juri Vipss pērn jau aizvadīja četrus F2 posmus, uz pilnu slodzi startējot “Formulā 3”, kur guva trīs uzvaras un ceturto vietu kopvērtējumā. Šosezon viņš pirmajā F2 posmā Bahreinā augstus rezultātus neizcīnīja, labākajā no braucieniem sasniedzot desmito vietu, bet Monako ielās jau bija daudz ātrāks, gūstot piekto, trešo un astoto vietu. Pēc šīs nedēļas nogales kopvērtējumā Vipss jau ceturtais.

“Formula 2” kopvērtējums pēc 3. posma

Vieta Pilots Valsts Komanda Punkti
1. Gvanju Žou Ķīna UNI-Virtuosi Racing 78
2. Oskars Pjastri Austrālija Prema Racing 73
3. Roberts Švarcmans Krievija Prema Racing 66
4. Juri Vipss Igaunija Hitech Grand Prix 63
5. Dens Tiktams Apvienotā Karaliste Carlin 60
6. Teo Puršērs Francija ART Grand Prix 55
7. Džehans Daruvala Indija Carlin 53
8. Liams Lavsons Jaunzēlande Hitech Grand Prix 50
9. Felipe Drugovičs Brazīlija UNI-Virtuosi Racing 41
10. Ralph Bošungs Šveice Campos Racing 36