“Hansen Motorsport” apstiprina dalību elektrificētajā “World RX”

Foto: Hansen Motorsport

Pašreizējā čempionvienība rallijkrosā “Hansen Motorsport” paziņojusi par vairāku gadu dalību FIA pasaules rallijkrosa čempionātā. Komanda veikusi ievērojamus ieguldījumus, lai sagatavotos dalībai inovatīvajā čempionātā, kas 2022. gada sezonā pirmo reizi notiks ar elektroauto.

29 gadus vecais Timijs Hansens, kopā ar savu jaunāko brāli Kevinu Hansenu, arī šogad turpinās būt vienības piloti, kuri startēs ar komandas iepriekš izmantoto “Peugeot 208” auto, kas nu pieredzējis pamatīgas pārmaiņas, lai pilnībā atbilstu visām tehniskajām prasībām un spētu darboties ar 500kW (līdzvērtīgi 680 zs) jaudīgajiem elektromotoriem, kas nodrošinās 880 Nm lielu griezes momentu.

Apliecinot savas rūpes par ilgtspējīgu nākotni, “Hansen Motorsport” pievienojusies Apvienoto Nāciju “Sports for Climate Action Framework” programmai, kļūstot par pirmo rallijkrosa komandu, kas sasniegusi FIA “Environmental Accreditation” vides programmas augstāko, trīs zvaigžņu, novērtējumu. Pasaules rallijkrosa čempionāta uzdrīkstēšanās izvēlēties pilnībā elektrificētu nākotni un “Hansen Motorsport” dalība šajā čempionātā paver vēl nebijušas iespējas aktualizēt ar dabas aizsardzību saistītus jautājumus.

Ceturtdien prezentētā automašīna ietērpta īpašā prezentācijas krāsojumā, vienlaicīgi komandas bāzē Gotenē turpinās darbs pie automašīnu izveidošanas. Gan sacīkšu krāsojums, gan citi ne mazāk aizraujoši jaunumi vēl tiks prezentēti laikā līdz sezonas sākumam, kas paredzēts 2.-3. jūlijā Zviedrijā.

Kenets Hansens, “Hansen Motorsport” komandas vadītājs:

“Mūsu plānā ir ilgtermiņa dalība pasaules rallijkrosa čempionātā, kamdēļ esam veikuši ievērojamus ieguldījumus – patiesībā, lielākos, kādus līdz šim vispār esam veikuši. Šobrīd viss ir pilnīgi jauns, un ir ļoti aizraujoši strādāt šādā vidē – šķiet šīs būs lielākās pārmaiņas kādas esam piedzīvojuši kopš 1993. gada, kad čempionātā pirmo reizi startējām ar pilnpiedziņas auto! Arī toreiz ļoti daudz ko nezinājām, un arī šobrīd, kad pārejam uz elektro-tehnoloģijām – ir daudzas nianses, kas jāapgūst pilnīgi no nulles.”

Kevins Hansens, “Hansen Motorsport” pilots:

“Šis mūsu komandai ir ļoti aizraujošs laiks, kurā uzņemamies būt daļa no jaunās elektrificētās ēras. Šī ir nozīmīgākā apņemšanās mūsu 30 gadu garajā pastāvēšanas vēsturē, kamdēļ vēl jo aizraujošāk, ka šo apjomīgo projektu varam veikt savas komandas spēkiem, savas komandas bāzes vietā. Par elektroauto ienākšanu rallijkrosā runājam jau kopš 2018. gada, un beidzot tas notiks! Jau pavisam drīz elektromotoru komplekti ieradīsies mūsu komandas bāzē un varēsim turpināt automašīnu sagatavošanu. Esmu īpaši pagodināts, ka esmu daļa no pasaules čempionvienības “Hansen Motorsport”, ka varu būt daļa no šīs komandas filozofijas un strādāt, lai mašīna un viss tai pakārtotais būtu tieši tāds, kādam tam ir jābūt. FIA un čempionāta rīkotājas mums ir sarūpējis vienreizējus apstākļus un es domāju, ka rallijkross būs iespaidīgāks nekā mēs šobrīd varam iedomāties.”

Timijs Hansens, “Hansen Motorsport” pilots:

“Esmu veltījis ļoti lielas pūles, lai kļūtu par pasaules čempionu rallijkrosā – es mīlu šo sportu un vēlu tam tikai pašu labāko. Savu karjeru esmu izveidojis “World RX” un rallijkross mums nodrošina vienreizējas iespējas. Konkurence allaž ir pašā augstākajā līmenī, un tas motivē mūs censties vēl vairāk. Esmu pārliecināts, ka šogad spēsim izveidot ļoti konkurētspējīgu automašīnu, un nevaru sagaidīt sezonas startu, lai atgrieztos lieliskajās rallijkrosa trasēs, un lai sacenstos ar labākajiem rallijkrosa braucējiem un komandām.”

Arne Dirks, Rallycross Promoter Gmbh vadītājs:

“Šīs komandas dalība 2022. gada pasaules čempionātā ir lieliska ziņa. Šāda kalibra komandai paziņot par ilgtermiņa iesaistīšanos “World RX” – tas vēlreiz apstiprina viņu ticību čempionātam, mūsu izvēlētajam attīstības veidam un pārejai uz elektroauto. Līdzīgi kā mēs (čempionāta rīkotājs), arī “Hansen Motorsport” ar lielu degsmi strādā pie ilgtspējīgiem risinājumiem un varu tikai vēlreiz apsveikt komandu ar saņemto FIA “Environmental Accreditation” vides programmas augstāko novērtējumu – trim zvaigznēm. Runājot par komandas pilotiem, Timijs un Kevins ir vieni no konkurētspējīgākajiem pilotiem trasē, un man nav šaubu, ka arī jaunajā rallijkrosa ērā viņi būs starp galvenajiem čempiontitula pretendentiem.”