Gronholms startēs jaunajā rallijkrosa komandā “CE Dealer Team”

Foto: CE Dealer Team

Sākot ar 2022. gada sezonu, FIA pasaules rallijkrosa čempionāta dalībnieku pulkam pievienojas jauna komanda – Construction Equipment Dealer Team (CE Dealer Team). Komanda World RX pievienojas uz vairākām sezonām, un startam sacensībās sagatavos divas automašīnas – kuras vadīs Klāra Andersone un Niklass Gronholms. CE Dealer Team būs pirmā FIA pasaules rallijkrosa čempionāta komanda, kuras sastāvā iekļauti abu dzimumu piloti.

PWR Racing ir vairākkārtēja Skandināvijas autošosejas čempionāta (STCC) čempionvienība un pasaulē pirmā komanda, kas konstruējusi pilnībā elektrisku autošosejas automobili “PWR001“. FIA pasaules rallijkrosa čempionāta komandas CE Dealer Team komercdirektors būs Emils Akselsons, kurš iepriekš pildījis arī EKS RX komandas vadītāja pienākumus. Tikmēr komandas vadīšana uzticēta pieredzējušajam Jusi Pinomaki, kurš World RX apritē ir kopš čempionāta izveidošanas 2014. gadā, bet pēdējo sezonu laikā vadīja GRX-SET World RX Team.

Līdzīgi kā World RX, arī CE Dealer Team strādā, lai nodrošinātu ilgtspējīgu nākotni kā trasē, tā arī ārpus tās. Piedaloties FIA pasaules rallijkrosa čempionātā, CE Dealer Team vēlas veicināt lielāku dažādību un iekļaujošu sabiedrību, tai pat laikā akcentējot to, cik aizraujoša ir rallijkrosa pāreja uz pilnībā elektrisku nākotni.

CE Dealer Team pilotu sastāvā tiks ievērots dzimumu līdzsvars – 2022. gada sezonā komandu pārstāvēs Klāra Andersone un Niklass Gronholms, tādējādi vēlreiz uzsverot komandas izvirzītos mērķus un pamatvērtības. Andersone rallijkrosā debitēja 2018. gadā, bet pērn startēja Zviedrijas rallijkrosa čempionātā un apsteidza 55 citus konkurentus, kļūstot par čempioni “2150” ieskaites klasē. Andersone 2021. gadā tāpat bija iekļauta arī Zviedrijas valstsvienības Junioru komandas sastāvā, un piedalījās divos FIA RX2e sacensību posmos.

Tikmēr Niklass Gronholms aktīvākajiem rallijkrosa sekotājiem liekus jautājumus neprasa. 25 gadu vecumā, Gronholms startējis vairāk nekā 60 FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmos, no kuriem sešos izcīnījis arī uzvaru. 2021. gada World RX sezonu somu autosportists noslēdza ar savu līdz šim augstvērtīgāko rezultātu – trešo vietu čempionāta kopvērtējumā.

2022. gada World RX sezona sāksies 2.-3. jūlijā, kad Zviedrijas leģendārā Holjes ciematiņa trasē paredzēts čempionāta pirmais posms. Tad sekos posmi Nirburgringā Vācijā un Hellā Norvēģijā, lai visbeidzot ierastos Rīgā, Biķernieku trasē, kur 3.-4. septembrī norisināsies sezonas pirmais dubultposms Ferratum World RX of Rīga. Pēc sacensībām Latvijā čempionāts pārcelsies uz Portugāles Montalegres trasi, tad uz Beļģijas Spa trasi, bet sezonas noslēdzošā posma norises vieta vēl tiks precizēta.

Klāra Andersone, CE Dealer Team pilote:
“Esmu patiesi lepna būt par pirmo sievieti, kura veiks pilnu FIA pasaules rallijkrosa čempionāta sezonu – tas ir līdz šim iedvesmojošākais, ko savas dzīves laikā esmu paveikusi. Bet ar to viss neapstājas, jo mans mērķis ir kļūt par pirmo sievieti – pasaules čempioni rallijkrosā! Rallijkross bauda manu nedalītu mīlestību – šis sports ir neaprakstāmi spraigs un pilnībā neprognozējams. Rallijkross man nav svešs, bet ar 680zs jaudīgu elektrisku auto startēt pasaules čempionātā – tas būs kas pavisam jauns. Zinu, ka World RX konkurence ir ļoti augsta, kamdēļ mūs sagaida pamatīgs darbs, lai izcīnītu savu vietu kopvērtējuma augšgalā.”

Niklass Gronholms, CE Dealer Team pilots:
“Esmu pagodināts, ka varu būt daļa no CE Dealer Team, un uzskatu, ka mums ir visi priekšnoteikumi, lai kļūtu par World RX vadošo komandu. Katrā posmā mums būs jāpaveic neaprakstāms darba apjoms, bet esmu pārliecināts par visu mūsu komandas dalībnieku kopējo pieredzi, ar kuras palīdzību mēs spēsim sagādāt pa kādam pārsteigumam. Šis arī man ir jauna ceļa sākums un esmu ļoti pacilāts, ka to uzsākšu kopā ar Klāru Andersoni.”

Jussi Pinomaki, CE Dealer Team vadītājs:
“CE Dealer Team ar partneri cīnās par dzimumu līdztiesību, un mūsu dalība FIA pasaules rallijkrosa čempionātā ar pilotiem Klāru un Niklasu spēlē nozīmīgu lomu šī mērķa sasniegšanā. Uzskatu, ka abi mūsu piloti papildina viens otru, kā arī esmu pārliecināts, ka viņu prasmes un pieredze ļaus sasniegt komandas ilgtermiņa mērķi cīnīties par FIA pasaules rallijkrosa čempiontitulu. Apzināmies, ka mūsu priekšā ir ļoti sarežģīts uzdevums ar jaunizveidotu komandu doties pa World RX konkurences piepildīto ceļu. Tamdēļ savu darbu veiksim ar vēsu prātu, lai, plānveidīgi un mērķtiecīgi strādājot, sasniegtu mūsu ilgtermiņa mērķus.

Emils Akselsons, CE Dealer Team komercdirektors:
“Esam priecīgi paziņot par mūsu dalību World RX, kas ideāli sakrīt ar CE Dealer Team mērķiem un virzību uz ilgtspējīgu nākotni. Dalība pasaules aizraujošākajā elektriskajā motoru sporta disciplīnā mums un mūsu partneriem sniedz lielisku platformu, lai demonstrētu savus inovatīvos produktus un risinājumus.”

Daniels Haglofs, CE Dealer Team dibinātājs:
“Lai gan World RX mums ir jaunums, ātru elektrisku sporta automašīnu konstruēšanā esam krietni pieredzējuši. Mūsu lielā sacīkšu pieredze, apvienota ar mūsu partneru tehniskajām zināšanām, dod mums pārliecību, ka mūsu ilgtermiņa mērķis – cīņa par FIA pasaules rallijkrosa čempiontitulu – ir sasniedzams. Būtiska mūsu programmas sastāvdaļa ir vēlme un gatavība iesaistīties pārmaiņu radīšanā, kas ļaus šai autosporta disciplīnai kļūt vēl iekļaujošākai un veicinās dažādību. Tieši ar šiem aspektiem jau tuvākajā laikā esam paredzējuši izziņot vairākus aizraujošus jaunumus.”

Arne Dirks, Rallycross Promoter GmbH vadītājs:
“Vienmēr ir prieks redzēt jaunas komandas, it sevišķi šāda sportiskā līmeņa, kāds ir CE Dealer Team. Visas iesaistītās puses atbalsta mūsu redzējumu par ilgtspējīgāku un iekļaujošāku sabiedrību un piekrīt virzienam, kādā tiek attīstīts čempionāts. Sākoties šai spožajai jaunajai ērai, mēs ticam lieliskai World RX nākotnei.”

Izmantotie resursi:
www.rigarx.com