Jānis Baumanis: “Pirmo reizi mašīnas vadāmība ir tāda, kādu vēlos”

Foto: Facebook.com/janisbaumanisrx

Pirmdien Rīgā, Biķernieku trasē savu jauno automašīnu izmēģināja Eiropas rallijkrosa čempionāta viens no favorītiem Jānis Baumanis. Šā brīža galvenais uzdevums – atrast sajūtas pie “Peugeot 208” stūres. Tomēr jau testu dienas rītā pilots pauda gandarījumu par mašīnas vadāmību.

Bijusī Kevina Hansena “Peugeot 208” automašīna ir nonākusi Jāņa Baumaņa īpašumā, taču šogad reālo tehnisko atbalstu sacensībās un starp tām nodrošinās Hansenu “#YellowSquad” komanda, uzraugot Jāņa startus Eiropas čempionātā. Baumanis atzīst, ka nākamajam gadam varētu būt runa par savas, Latvijā bāzētas komandas izveidi, taču šos plānus jāvērtē uzmanīgi ģeopolitiskās un, attiecīgi, finanšu situācijas dēļ.

Pirmo reizi Baumanis automašīnu izmēģināja testos Hēljesas trasē Zviedrijā. Tā kā izmēģinājumos piedalījās vairāki braucēji, tostarp pasaules čempionāta līderi, pirmie secinājumi pie svešās mašīnas stūres bija ļoti pozitīvi un daudzsološi.

Pirmdienas rītā Jānis veica pirmos apļus Biķerniekos, gandrīz nekavējoties veicot apļus savu personīgo rekordu tuvumā. Pēcpusdienā izmēģinājumi turpinājās. Interesanti, ka šajā mašīnā iemontēts sēdeklis, kurš marķēts kā Sebastjēna Lēba beņķis, no laikiem, kad Lēbs startēja pasaules čempionātā “Hansen” komandas sastāvā.

“Tas ir liels ieguvums, turklāt patīkami, ka mana pēcpuse pat tajā tiek iekšā,” par atklājumu uz sēdekļa smejas Jānis. “Ja nopietni, galvenais uzdevums šajās testu dienās ir atrast sajūtas pie šī auto stūres. Es neteiktu, ka kaut kas pārāk šokē, braucot ar šo mašīnu. Taču viennozīmīgi jāatzīst, ka šī ir pirmā mašīna, kuras vadāmība ir tāda, kādu es vēlos. Tas, cik ļoti tā iet kā pa sliedēm, ka neizslīd mašīnas aizmugure, ar ko cīnījos iepriekšējos gadījumos, ir ļoti patīkami. Protams, jāmācās, jāsaprot un jāpierod pie šīs mašīnas.”

Līdz Eiropas čempionāta startam atlikušas vien pāris nedēļas.

2022. gada EČ sezonas kalendārs:

Posms Valsts Norises laiks Trase Klases
1.  Hungary Ungārija 21.-22. maijs Njirada RX1/RX3
2. Sweden Zviedrija 2.-3. jūlijs Hēljesa RX1/RX3
3. Germany Vācija 30.-31. jūlijs Nirburgringa RX3
4. Norway Norvēģija 13.-14. augusts Hella RX1/RX3
5. Latvia Latvija 3.-4. septembris Biķernieki RX1
6. Portugal Portugāle 17.-18. septembris Montalegre RX1/RX3
7. Belgium Beļģija 16.-17. oktobris Spā-Frankošamps RX1

Izmantotie resursi:
www.autocross.lv