Pēc vairāku gadu pārtraukuma folkreisā atkal uzvar Ivo Gabrāns

Foto: Olafs Ezertēvs

Sestdien Aizkrauklē, Daugavas Senlejas trasē tika aizvadīts Ziemas kausa pirmais posms folkreisā un autokrosā. Cīņas par uzvarām tika noteiktas vairākās ieskaitēs un startēja daudzi spēcīgi braucēji.

Folkreisa finālbrauciens tika apturēts pēc tam, kad starta taisnē kūleni apmeta Kalvis Buģis. Tika dots atkārtots starts. Uzvaru izcīnīja Ivo Gabrāns, kuram tas ir pirmais panākums folkreisā kopš 2017. gada. Aiz viņa finišēja Lenards Patriks Lepsis, bet trešo vietu guva Jānis Apinis, kuram šis ir pirmais pjedestāls folkreisā.

“Folkreisā debitēju pirms 12 gadiem,” atzīst Ivo Gabrāns. “Lai arī pēdējos gados esmu pilnvērtīgi pārgājis uz rallijkrosa un autokrosa disciplīnu, šad un tad uzbraucu arī folkreisu. Šis bija pirmais posms 2023. gada ziemas sezonā. Stabila diena ar trim uzvarām un vienu otro vietu kvalifikācijas braucienos, kas deva man pirmo vietu pēc kvalifikācijām. Fināla braucienā pēc starta aizbraucu kā pirmais, godīgi sakot, jau atslābu un izmantoju braukšanas stilu priekš skatītājiem, līdz laicīgi izbraucot džokera apli turpat aizmugurē jau bija Lenards Lepsis. Pēdējos divus apļus ar pieredzīti nosedzu Lenarda uzbrukumus, kas deva uzvaru. Izrādās, ka iepriekšējā reize, kad uzvarēju folkreisa posmā, bija 2017. gadā 11. februārī Pilskalnu autotrasē. Šī man ir sestā uzvara folkreisā. “Audi” tagad dodas pie jauniem saimniekiem. Ceram uz ziemas turpināšanos, lai varam aizvadīt pilnu ziemas seriālu.”

Folkreisa 4WD finālā notika pārsteigums. No ēnas vissvarīgākajā dienas braucienā iznāca Artis Biezais un debijas sacīkstēs guva uzvaru. Finišā aiz viņa sekoja Madars Krapāns, kurš pēdējos līkumos apdzina Edgaru Trallu, atstājot sāncensi trešajā pozīcijā. Lieliska cīņa!

Apvienotajā Junioru un Dāmu klašu finālā abi juniori finišēja pirmie – Lenards Patriks Lepsis pārliecinoši uzvarēja, bet Marks Jeršovs ar komandu atkopās pēc otrajā pusfinālā uzmestā kūleņa un guva otro vietu. Dāmām Alise Līga Grāmatiņa nomocīja Baibas Beržukas pretestību un uzvarēja.

Autokrosa 4WD klasē izcila cīņa par uzvaru starp Intu Jeršovu, Madaru Krapānu un Ermīnu Vācieti. Viss izšķīrās, kad Krapāns sagrieza Jeršovu, atstājot sāncensi pēdējā vietā. Uzvaru guva Vācietis, bet pārējās pozīcijas tiesneši vēl pārskatīja, veicot arī izmaiņas, kuru rezultātā Krapāns tika aizlikts aiz Jeršova, tātad abi palika ārpus trijnieka. Otro vietu šajā klasē guva Toms Edušs, trešā vieta Kitijai Jeršovai.

Autokrosa Nacionālās klases finālā sākumā noritēja Jāņa Kozlovska un Jāņa Gustāna duelis, līdz Gustāns sagriezās un atkrita uz ceturto vietu. Kozlovskis uzvarēja, Mairis Vigulis finišēja turpat aiz viņa, bet Gustāns atguva vietu trijniekā, apdzenot Artūru Mūrnieku.

Folkreisa un autokrosa Ziemas kausa sezonas otrais posms paredzēts 18. februārī Vidsalā, Pilskalnu autotrasē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *