Folkreisa sezona turpinās Priekulē

Foto: Folkreiss.lv

Latvijas krosa sezona sākusies ar pamatīgu maratonu – Smiltenes Folkreiss, Rīgas rallijkross, Brenguļu autokross, Biržu rallijkross. Arī šonedēļ interesants starpfinišs: Folkreisa un Krosa komisijas autokrosa kausa otrais posms Priekulē, Līgo trasē.

Sestdienas sacīkstei vēl pāris pieteikumu dienas, bet sportiskās intrigas netrūkst – ne Folkreisa pamatklasē, ne pilnpiedziņas abos vērtējumos (Vasaras kauss, Darzatehnika.lv Play Off kauss), ne Krosa komisijas kausā.

Priekulē, Līgo trasē Folkreisa Vasaras kausa posms tiks uzņemts septīto reizi. Pirmā sacīkste šajā trasē tika aizvadīta 2019. gadā. Interesanti, ka visas sešas uzvaras sasnieguši vidzemnieki: Māris Zālītis (Valka), Mārtiņš Spīķis (Rīga), Miks Gabrāns (Sigulda), Lenards Patriks Lepsis (Garkalne), Rūdolfs Bogens (Cēsis) un Edgars Tralla (Smiltene). Tomēr sarakstos jau šobrīd ir pa kādam kurzemniekam, daudz zemgaliešu un arī Latgales braucēju. Varbūt tendence mainīsies?

Šķiet, ka smagas cīņas gaidāmas Dāmu un Junioru kausu finālos. Pieteikumu termiņš vēl ne tuvu nav galā, taču abos vērtējumos dalībnieku skaits jau tuvu desmit. Intriga arī Debitantu kausā. Šī ieskaite jau uzsākta ziemas sezonā, bet pirmajā posmā Smiltenē uz starta bija tikai viens ziemā startējušais debitants, līdz ar to “vasarniekiem” ir visas iespējas noķert sākotnējos līderus.

Folkreisa 4WD klase ir šā gada viens no centrālajiem notikumiem Folkreisa līgā. Daudz dalībnieku un papildu ieskaite Play Off formātā. Jūtams, ka iesaistītajiem – līdzjutējiem un pašiem braucējiem – ir interesanti, kas arī bija jāpierāda.

Krosa komisijas kausā Smiltenes sacīkste noslēdzās īpaši dramatiski, kad Vladislavs Kozlovskis izrāva uzvaru fināla pēdējā līkumā, aizlaužoties garām Andrejam Špelam. Vērojot pieteikumu sarakstu, tā vien liekas, ka abiem minētajiem ir iespēja dabūt pa biksēm no vietējiem braucējiem. Uz starta spēcīgie brāļi Egils un Andis Dreimaņi, savā trasē bīstams visiem var izrādīties Toms Freimanis, arī rīdzinieks Andrejs Freimanis… Taču prognozes izteikti vēl pāragri, jūtams, ka pieteikumu saraksts ne tuvu nav pilns.

Lai iesētu intrigu, pačukstēsim: slavenais un aktīvais Midzeņi Racing Team kolektīvs gatavojas sarūpēt pārsteigumu – lielu! – kādam no sacīkstē klātesošajiem! Ziņosim!

Izmantotie resursi:
www.autocros.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *