Ekstroms uzsāk dalību Kazahstānas rallijā

09/06/2021 |

Foto: Facebook.com/mattiasekstrom.racing

Zviedru autosportists Matiass Ekstroms šonedēļ sēdīsies pie bagija stūres, lai piedalītos Kazahstānas rallijā. Sacīkstēs, kas notiks piecas dienas, startēs arī vairāki Dakaras rallija braucēji.

Jau piecu gadus “Rally Kazakhstan” ir daļa no FIA Pasaules kausa izcīņas “Cross-Country” rallija disciplīnā, un šogad, sezonas otrajā posmā, automobiļu kategorijā uz starta gatavojas iziet 41 ekipāža. Startēs arī trīskārtējais Dakaras čempions un divkārtējais Kazahstānas rallija uzvarētājs Nāsirs El-Atija (“Toyota Hilux Overdrive”), krievu vadošais rallijreida pilots Vladimirs Vasiļjevs (“Mini All4Racing”) un Jazīds El-Radži (“Toyota Hilux Overdrive”). Ekstroma līdzbraucējs būs zviedru rallists Emils Bergkvists, un viņi uz starta stāsies ar “X-raid” komandas “Mini John Cooper Works Buggy” spēkratu.

Kā zināms, nesen Ekstroms tika apstiprināts par vienu no “Audi” rūpnīcas pilotiem dalībai 2022. gada Dakaras rallijā, kur viņa komandas biedri būs Stefans Petransels un Karloss Sainss. Līdz ar to zviedram ir svarīgi līdz tam gūt iespējami lielāku pieredzi rallijreidā.

Tāpat “Rally Kazakhstan” ietvaros tiks aizvadīts FIM Pasaules kausa pirmais posms “Cross-Country” rallijā, un starp motociklu braucējiem ir daudzi rūpnīcu sportisti, kas parasti redzami uz starta Dakaras rallijā. Lai gan cīņā dosies tikai 14 motocikli un četri kvadricikli, starp dalībniekiem ir tādas zvaigznes kā šī gada Dakaras uzvarētājs Kevins Benavidess, bijušie Dakaras čempioni Matiass Valkners un Sems Sanderlends, arī Franko Kaimi, Skailers Havss, Ross Brenčs, Žoakims Rodrigešs, Endrjū Šorts, Adrijens van Beverens, Lusjano Benavidess – gandrīz visa Dakaras rallija elite.

Pirmais ātrumposms tiks aizvadīts trešdien, 9. jūnijā, bet finišs tiks sasniegts svētdien, 13. jūnijā. Par 96 procentiem ir izveidots jauns sacensību maršruts, kas risināsies tuksnesī, bet 20 procenti no distances būs jāveic pa kāpām. Ātrumposmu garums būs no 267 km līdz 330 km.

Dalībnieku saraksts: Auto | Moto

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool