Didzis Zariņš: “Kad piedāvāja atgriezties Dakarā, uzreiz piekritu”

Foto: Facebook.com/antanas.juknevicius.5

Kā jau iepriekš esam ziņojuši, 2022. gada Dakaras rallijā, kurš Saūda Arābijā notiks no nākamā gada 2. līdz 14. janvārim, pirmo reizi desmit gadu laikā piedalīsies Latvijas autosportists. Par to kļuvis Didzis Zariņš, kurš kopā ar lietuvieti Antanu Jukneviču sēdīsies “Toyota Hilux” automašīnā. Sportists atzīst, ka piedāvājumu ilgi nebijis jāapsver.

Dakaras rallijs notiek kopš 1979. gada un vienu reizi 2008. gadā politisku apstākļu dēļ tika atcelts. Vēsturiski rallijs notika maršrutā Parīze-Dakara, bet dažādu apstākļu dēļ pēdējos gados vietas tiek mainītas no Eiropas un Āfrikas uz Dienvidameriku, bet šogad tas trešo reizi norisināsies Saūda Arābijā.

21. gadsimta sākumā vairāki latviešu autosportisti ar dažādām sekmēm ir piedalījušies šajās izaicinošajās sacensībās. Latviešu labākais sasniegums Dakaras rallijā ir 2007. gadā Jāņa Vintera izcīnītā sestā vieta un 2006. gadā desmitā vieta motociklu kategorijā. Tāpat latvieši bija pirmie, kas aizveda elektroauto uz Dakaras ralliju. Elektrisko rallija auto “OSCar eO” vadīja Andris Dambis, bet par stūrmani bija Māris Saukāns.

Pēc desmit gadu pārtraukuma kāds no latviešiem atkal startēs rallijā. Par to kļuvis Didzis Zariņš, kuram šī būs sestā dalības reize prestižajās sacensībās. Viņš startēs kopā ar lietuvieti Antanu Jukneviču. Līdz šim Zariņa labākā iegūtā vieta ir 26. pozīcija kopā ar Andri Dambi. Tāpat sportists piedalījies “Transorientale Rally” 2008. gadā, “Silk Way Rally” 2009. gadā un “Baja de France” 2007. gadā. Pirmajos divos rallijos sportists finišējis sestais, bet “Baja de France” – otrais. Zariņš bijis arī Latvijas čempions rallijreidā, Latvijas autosporta meistars un Latvijas čempions “adventure endure”.

“Liels prieks ka pēc ilga laika Dakāras rallijā būs arī Latvijas vārds, tas ir lepnums ne man vienam, bet visiem kopā – mums kā valstij,” komentāru par atgriešanos Dakarā sāka Zariņš. “Kad Antans mani uzrunāja kļūt par viņa stūrmani, man nebija ilgi jādomā, es uzreiz piekritu, jo tas ir neaizmirstams piedzīvojums un katra Dakara paliek spilgtā atmiņā,” turpināja sportists.

“Antans Dakarā būs jau 13. reizi, un viņš ir viens no pieredzes bagātākajiem lietuviešu braucējiem. Esmu priecīgs, ka varēsim kopā iekarot Saūda Arābijas tuksnesi, un ticu, ka mums izdosies veiksmīgi startēt kopā. Lietuviešu “Kreda” komanda ir pieredzējusi, un tas būs jauns izaicinājums izbaudīt kā strādā mūsu kaimiņu komanda, salīdzināt un apmainīties pieredzē,” par gaidāmo startu noslēdza Zariņš.

2022. gada Dakaras rallijs sāksies 2. janvārī un ilgs līdz 14. janvārim.

Informāciju sagatavoja:
Jānis Zariņš
“Kreda” komandas preses sekretārs