Biķernieku trasē aizvadīti rallijkrosa treniņi

27/04/2021 |

Foto: Toms Paipals Photography

Gaidot Latvijas čempionāta sezonas sākšanos, pagājušajā svētdienā Biķernieku trasē aizvadīti rallijkrosa treniņi. Tajos bija iespējams piedalīties ar ielas, kā arī sporta automašīnām, kuras aprīkotas ar drošības karkasu. Paralēli norisinājās pirmssezonas tehniskā diena krosa komisijas disciplīnu braucējiem, kurā bija iespējams atrādīt savas sporta automašīnas tehnisko stāvokli un pārbaudīt tehnisko atbilstību pirms 2021. gada sezonas sākuma.

Rallijkrosa testos braucēji pārstāvēja PRO, AM un BAGIJU klases, pēc tam sadalīti grupās pa desmit, un katra grupa veica piecu apļu treniņu sesiju trasē. “Ražīgākie” no treniņa dalībniekiem Biķernieku rallijkrosa trasē pieveica tuvu pie 40 apļiem.

PRO klasē, kur trasē devās 37 braucēji, ātrāko laiku sasniedza PROSPEED pilots Edvards Egle, kurš ir 2020. gada Latvijas čempions rallijkrosā LADA RX ieskaitē. Viņš veica 24 apļus, ātrāko no tiem 53.484 sekundēs. Otrajā vietā ierindojās pērnās sezonas Latvijas rallijkrosa kausa ieguvējs OPEN RX klasē un Latvijas autokrosa čempions “2000 Super” klasē Edijs Ošs, kurš bija par 0.170 sekundēm lēnāks, savukārt trešo vietu ieņēma Kristaps Grunte, kurš no līdera rezultāta atpalika 1.378 sekundes. Šajā klasē savu ātrumu demonstrēja arī rallisti Mārtiņš Svilis, kurš bija ceturtais, un Kārlis Nebars, kuram 11. rezultāts.

AM klasē piedalījās 18 braucēji, pirmo vietu ieņemot Mārtiņam Ločmelim, kurš ātrākajā no saviem 36 apļiem trasi veica 54.972 sekundēs. Par viņu 0.398 sekundes lēnāks bija lietuvietis Ritis Rutkausks, bet trešais ātrākais, Ločmelim zaudējot 1.685 sekundes, bija Andris Spilva.

Vēl seši sportisti trenējās BAGIJU klases ieskaitē. Tur ar rezultātu 53.543 sekundes ātrākais bija Jānis Baumanis, kurš noriņķoja 19 apļus, otro labāko laiku sasniedza Zane Mēnese, bet trešais labākais bija Markuss Ūtēns.

Visi rezultāti >>

Pašlaik paredzēts, ka Latvijas rallijkrosa čempionāta pirmais posms notiks 8. un 9. maijā Biķernieku trasē.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool