Biķerniekos aizvadīts Latvijas autosprinta sezonas pirmais posms

Ar sacensībām “RX Challenge raganas katls”, kas norisinājās sestdien, 24. jūlijā Rīgā, Biķernieku trasē, atklāta 2021. gada autosprinta sezona.

Latvijas autosprinta kausa izcīņas atklāšanas sacensībās uzvarētāji tika noteikti deviņās ieskaites klasēs. Dalībniekiem bija jāveic pa trim braucieniem, no kuriem tika ņemti vērā divi ātrākie.

Reinis Trūps (“MG ZR”) bija nepārspējams visos braucienos klasē 1600, otrajā vietā posmā ierindojās Matīss Ošs (“MG ZR”), bet trešo vietu guva Oskars Remess (“Honda Civic”).

Klasē 2000 tikpat pārliecinoši visos trīs mēģinājumos labākais bija Miks Ķenavs (“Honda Civic Type-R”), kamēr aiz viņa summā palika Mārcis Dzenis (“Honda Civic Type-R”) un Reinis Trūps (“Honda Civic Type-R”). Tāpat Ķenavs triumfēja 2WD OPEN klases vērtējumā, kur uzvarēja divos braucienos. Šeit otrajā vietā ierindojās Armands Galviņš (“Opel Astra RX”), trešā vieta Dzenim.

4WD klasē ar trim uzvarām braucienos pirmo vietu posmā izcīnīja Mārtiņš Ločmelis (“Subaru Impreza”), aiz sevis atstājot Rolandu Upatnieku (“Mitsubishi Lancer Evo X”) un Gati Mitriķi (“Mitsubishi Lancer Evo”). Ar 20 dalībniekiem šī bija visplašāk pārstāvētā klase. Uz pusi mazākā konkurencē Ločmelis uzvarēja arī 4WD OPEN vērtējumā, kur bija ātrākais divos braucienos. Arī te otro vietu guva Upatnieks, bet trešais bija Mitriķis.

Uzvaras visos braucienos pirmo vietu posmā RWD klasē deva Andim Šarkovskim (“BMW”), kamēr pirmo trijnieku noslēdza Artūrs Cabulis (“BMW”) un Genādijs Fedorenko (“BMW”). Cabulis tikmēr uzvarēja RWD OPEN klasē, jo bija ātrākais divos braucienos, atstājot sev aizmugurē Fedorenko, kamēr Šarkovskim šoreiz trešā pozīcija. Uz starta izgāja arī zināmais rallija pilots Ralfs Sirmacis (“BMW”), sasniedzot piekto vietu RWD klasē un ceturto vietu RWD OPEN ieskaitē.

AUDI QUATTRO klasē tikmēr divos no trim braucieniem uzvarēja Mairis Sarmulis (“Audi”), kuram uzvara šo sacensību summā, otro vietu ieņēma Jānis Jursons (“Audi”), trešajā vietā Andris Vanags (“Audi A4”).

Uz starta devās arī trīs daiļā dzimuma braucējas, sadalot pjedestālu DĀMU klasē. Visos braucienos uzvarēja Agate Kristena Krieviņa (“VAZ 2108”), otro vietu ieņēma Dita Siliņa (“Audi quattro”), trešā – Renāte Zakrepska (“VW Golf mk4”).