Benedikts Vanags: “Jau Dakaras rallijā koronavīruss bija starp mums”

03/04/2020 |

Foto: Facebook.com/BenediktasVanagas

Lietuviešu autosportists Benedikts Vanags pieļauj, ka noslēpumainā slimība, kas ne vienu vien cilvēku skāra šī gada Dakaras rallija laikā Saūda Arābijā, varēja būt koronavīrusa izraisītā “Covid-19”. Tādu pašu viedokli paudis šo sacensību uzvarētājs Karloss Sainss.

Sacensībām pirmo reizi norisinoties Tuvajos Austrumos, ārsti to laikā bija spiesti secināt, ka saskārušies ar slimību, kas līdz šim nav tikusi novērota, un tai bija gripai līdzīgi simptomi.

“Spānijas mediji par šo tēmu jau ir rakstījuši,” savā “Facebook” profilā vēsta Vanags. “Faktiski visās vadošajās komandās daži to locekļi pieredzēja līdzīgus simptomus. Arī vienam no mūsu darbiniekiem bija veselības problēmas pirms atpūtas dienas. Toreiz mēs to norakstījām uz jaunu teritoriju, kurai mūsu organismi vēl nav adaptējušies. Atcerēsimies, ka mans stūrmanis Sebastians gada svarīgākajās sacīkstēs nevarēja piedalīties, jo neilgi pirms starta saķēra nezināmu vīrusu, ko nespēja identificēt pat labākā medicīnas iestāde Polijā. Koronavīruss jau tobrīd bija starp mums.”

Vanags Dakarā bija plānojis startēt ar poli Sebastianu Rozvadovski, taču pēdējā brīdī bija spiests nomainīt stūrmani, kā rezultātā viņam blakus sēdās portugālis Filipe Palmeiru.

Arī Karloss Sainss, kurš trešo reizi kļuva par Dakaras rallija uzvarētāju, domā līdzīgi un savu viedokli paudis intervijā spāņu medijam “El Larguero”.

“Bija mehāniķi un citi cilvēki, kas bija saslimuši ar kaut ko, bet nezināja, kas tā ir par slimību,” saka Sainss. “Man ir draugs, kuram it kā tika diagnosticēts plaušu karsonis un nedēļu bija jāārstējas. Nav šaubu, ka tas bija koronavīruss.”

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool