Banjul Challenge: 03.01.09.

Info: Ekipāža 9804, E.Janovs, J.Gaibišelis
www – http://riga-banjul.webs.com/index.htm

03/01/2009, plkst. 20:00, 7129 km, 17 grādi ārā, 23 grādi iekšā
Lai arī iepriekšējā dienā esam nosprieduši, ka ceļš nu būs līdzens un uz priekšu ies ātri, tomēr vēl pāris kalnu grēdas jāpārvar. Gan ne tik augstas kā iepriekšējā dienā. Sasniedzam 1000 m vjl. Braucot uz dienvidiem pēc katras kalnu grēdas apkārtnes ainava mainās ļoti krasi – pie Agadiras ir palmas, augļu koki, zāle. Pēc pirmās kalnu grēdas paliek tikai atsevišķi koki un zāle. Pēc nākamās jau vairs tikai koki un zāli praktiski nemana, bet pēc nākamās jau vairs tikai smiltis un reti zāļu pauguri, kas jau ar smiltīm apputējuši. Dodamies uz Laayoune pilsētu pie Marokas – Rietumsahāras robežas. Ceļi ir labi, noteikti ne sliktāki, kā Latvijā, tādēļ uz priekšu iet raiti. Degvielas cena 71 santīms. Ārā visu dienu spīd saule, laiks karsts. Pusdienas ieturam okeāna krastā vērojot viļņus.

Pēc tumsas sasniedzam kempingu – ‘Camping Du Desert’ (GPS:27’27,70’N – 13’03,10W), 30 km aiz Marokas un Rietumsahāras robežas un 47 km pirms Laayoune pilsētas. Ceļš uz kempingu ved 4.5 km pa nelīdzenu, akmeņainu apvidu. Dažu brīdi to grūti nosaukt par ceļu un šaubāmies par to, kāds kempings varētu būt. Tomēr ierodoties kempingā, kurš atrodas sāls ezera krastā, esam patīkami pārsteigti – tualetes un dušas nav sliktākas kā Eiropā, laikam tāpēc, ka tas pieder beļģu pārim, kurš šeit dzīvo jau 9 gadus.

Kempinga saimniekam uzdāvinām līdzi paņemto eglīti, kas nu jau apceļojusi lielāko daļu Eiropas un arī visu Maroku – kā nekā eglītei aiz muguras jau vairāk kā 7000 km. saimnieks ar prieku pieņem eglīti un saka, ka tad kad nākamgad pie viņa atbraukšot, varēšot sagaidīt jauno gadu pie egles.

Kempingā garās bikses nomainām pret šortiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *