Baltkrievu rūpnīcas MAZ komandai aizliedz startēt Dakaras rallijā

Foto: Dakar.com

Novembra beigās Marseļas ostā tika nogādāts Dakaras rallija dalībnieku ekipējums, kas šobrīd ir ceļā uz Saūda Arābiju. Baltkrievu rūpnīcas MAZ smagās mašīnas kuģī atteica uzņemt un neoficiāli zināms, ka komanda arī izslēgta no dalībnieku saraksta.

Sacīkšu tehnikas iekraušana turpceļam Marseļā notika no 24. līdz 30. novembrim, bet Džidas ostā tā komandām būs pieejama 27. un 28. decembrī. Pirmais posms startēs 1. janvārī, bet sacensības noslēgsies 14. janvārī.

“MAZ Sportavto” līderis Sergejs Vjazovičs apstiprinājis, ka komanda patiešām netika ielaista Marseļas ostā, un sacīkšu ekipējums tika nosūtīts atpakaļ uz Minsku. Viņš pauda cerību, ka risinājums tiks atrasts, lai gan atzina, ka ir daudz neskaidrību.

Dakaras rallija rīkotāji oficiāli neko nav komentējuši, bet Krievijas un Baltkrievijas medijos pieejamā informācija liecina, ka komandas ekipāžas arī izslēgtas no sacensību dalībnieku saraksta. Bija plānots, ka “MAZ Sportavto” startēs ar trim smago mašīnu ekipāžām, ko pilotēs Vjazovičs, kā arī Aleksejs Višņevskis un Aleksandrs Vasiļevskis.

Dažādos avotos atrodama informācija, ka situācijas iemesls ir Eiropas Savienības sankcijas pret Baltkrieviju, kas ietver arī Minskā bāzēto rūpnīcu MAZ.

Līdzšinējos gados tieši “MAZ Sportavto” vienība bijusi viena no galvenajām konkurentēm Krievijas rūpnīcai KAMAZ. Nākamā gada Dakaras rallijā “KAMAZ-master” komandu pārstāvēs Dmitrija Sotņikova, Eduarda Nikolajeva, Andreja Karginova un Antona Šibalova ekipāžas.