Baldiņš “Nitro RX” sacīkstēs Anglijā sadursmē savaino roku

Foto: Facebook.com/br8181

Ar sacensībām Anglijā, Lidenhilas trasē startējusi “Nitro Rallycross” čempionāta jaunā sezona, par uzvarētāju jaunajā un vadošajā klasē “Group E” kļūstot Robinam Larsonam. Tikmēr Ronalds Baldiņš izgāja uz starta kroskartu ieskaitē, bet jau pirmajā dienā sadursmē ar konkurentu savainoja roku.

Baldiņš cīnījās “Crosscar” klasē, kur tika aizvadīti divi fināli, katrs savā dienā. Pirmajā dienā vienīgajā kvalifikācijā tika uzrādīta otrā vieta savā braucienā, bet savā pusfinālā Baldiņš uzvarēja. Finālā latviešu braucējs cīnījās par otro vietu, kad piedzīvoja sadursmi un bija spiests doties uz slimnīcu, lai veiktu pārbaudes.

“Diemžēl “Nitro Rallycross” pirmais posms mums neveiksmīgs, avārijas dēļ roka tika ielikta šinā, kas pamatīgi sāpēja un otrajā dienā nevarēju pilnvērtīgi saņemties cīņām,” stāsta Rolands Baldiņš. “Milzīgs paldies visiem, kas bija atbraukuši, bija mega kruti Anglijā ieraudzīt tik daudz Latvijas karogus. Paldies Jums par labajiem vārdiem un līdz jušanu. Vel viens milzu paldies jāsaka mehāniķiem, kas izdarīja maksimāli labu darbu. Neviens īsti neticēja, ka mums tas izdosies, jo bagijs bija cietis ļoti daudz. Bet mehi man ir paši labākie, paldies viņiem par visu ko dara! Tagad jāsaārstē roka, jāsataisa līdz galam bagijs, lai jau no 8. līdz 10. jūlijam varētu cīnīties “RallyX Nordic” mājas trasē Rīgas posmā.”

Elektriskajā “Group E” klasē sešu apļu finālā, kur startēja astoņi sportisti, no sākuma līdz beigām vadībā atradās “Monster Energy RX Cartel” pārstāvis Robins Larsons. Ātrs starts padevās Trevisam Pastranam, kurš mērķēja pārspēt Larsonu, taču nesekmīgi un piedzīvoja sadursmi ar Freizeru Makkonelu, drīz vien izstājoties. Startā sadursmi piedzīvoja un izstājās arī Kriss Mīke, kurš nesadalīja trasi ar Oli Kristianu Veibiju. Rezultātā otrajā vietā finišēja Andreass Bakerūds, bet trešo vietu guva Niklass Gronholms.

Arī šosezon turpinās cīņas “Supercar” klasē, tiesa, ar krietni mazāk dalībniekiem. Tur uzvaru izcīnīja jau pieminētais Makkonels, kurš elektriskajā klasē sasniedza ceturto vietu. Otrais “Supercar” kategorijas finālā bija Jurijs Beļevskis, bet trešais finišēja Patriks O’Donovans.

Sezonas otrais posms notiks 30. un 31. jūlijā Zviedrijā, Strengnēsas trasē.

Fināla rezultāti “Group E” klasē:

Vieta Pilots Komanda Rezultāts
1. Robin Larsson DRR JC) 4m34.808s
2. Andreas Bakkerud DRR JC +0.875s
3. Niclas Grönholm Olsbergs MSE +2.805s
4. Fraser McConnell DRR JC +6.267s
5. Ole Christian Veiby DRR JC +10.258s
6. Oliver Eriksson Olsbergs MSE +10.752s
7. Travis Pastrana Vermont SportsCar +5 apļi
8. Kris Meeke Xite Energy Racing +6 apļi

Visi rezultāti >>