Baldiņš “Nitro RX” posma finālā izcīna septīto vietu

Foto: QNIGAN Rallycross Media

Aizvadītajās brīvdienās “Nitro Rallycross” čempionāta ceturto posmu, kas norisinājās Kalifornijā, aizvadīja Ronalds Baldiņš, veiksmīgas sagadīšanās dēļ tiekot pie iespējas startēt finālā, kur izdevās finišēt septītajā vietā.

Sacensības tika aizvadītas “Glen Helen Raceway” trasē. Baldiņš “Olsbergs MSE” komandas sastāvā uz “Nitro Rallycross” sacīkšu starta stājās otro reizi karjerā – nedēļu iepriekš Arizonā viņam līdz finālam tiks nebija izdevies.

Sestdien Kalifornijā Baldiņš savā 1:1 dueļu braucienā sacentās pret komandas biedru Kevinu Ēriksonu, kurš arī startē ar “Honda Civic Coupe” automašīnu, bet piedzīvoja zaudējumu. Svētdien pirmajā hīta braucienā Baldiņš startēja no pēdējās rindas, pēc starta bija septītais, bet finišā iebrauca kā piektais, kamēr uzvarēja un uzreiz vietu finālā nodrošināja Treviss Pastrana. Otrajā hītā par uzvarētāju kļuva un ceļazīmi uz finālu saņēma Skots Spīds.

Pirmajā pusfinālā uzvarēja Andreass Bakerūds, kurš pēc viena posma izlaišanas atkal bija uz starta, bet otro pusfinālu kā uzvarētājs pabeidza Stīvs Erpins, kamēr Baldiņš finišēja piektajā vietā. Līdz ar to latviešu rallijkrosa pilots sacentās pēdējās cerības braucienā, kur pretī stājās Liams Dorans un Kevins Hansens. Abi konkurenti piedzīvoja sadursmi, kā rezultātā Hansens izstājās, bet Dorans, kurš finišā iebrauca kā uzvarētājs, par sadursmes izraisīšanu saņēma piecu sekunžu sodu – tas uzvaru deva Baldiņam, kurš tādā veidā nopelnīja iespēju startēt finālā.

Finālbraucienā astoņu sportistu konkurencē Baldiņš izcīnīja septīto vietu, kamēr uzvarēja Pastrana, bet pirmo trijnieku noslēdza Spīds un Bakerūds. Aiz pirmā trijnieka palika Baldiņa komandas biedrs Kevins Ēriksons, pasaules rallijkrosa čempionāta līderis Timijs Hansens, kā arī Erpins.

“Nitro Rallycross” sezonas noslēdzošais, piektais posms tiks aizvadīts 4. un 5. decembrī Floridā.

Fināla rezultāti:

1. Travis Pastrana (Subaru), 6:31.551
2. Scott Speed (Subaru), +2.195
3. Andreas Bakkerud (Subaru), +2.520
4. Kevin Eriksson (Honda), +3.399
5. Timmy Hansen (Peugeot), +9.141
6. Steve Arpin (Hyundai), +10.262
7. Ronalds Baldiņš (Honda), +12.731
8. Robin Larsson (Audi), Nefinišēja