Baldiņš ar “Supercar” mašīnu debitēs Amerikas “Nitro RX” seriālā

Foto: dirtfish.com

Latviešu autosportists Ronalds Baldiņš piedalīsies ASV bāzētā rallijkrosa seriāla “Nitro RX” trešajā posmā, kur pievienosies “Supercar” klases komandai “Olsbergs MSE”.

Baldiņam starts Amerikā paredzēts nākamās nedēļas nogalē, 13. un 14. novembrī, bet sacensības tiks aizvadītas Arizonas štata pilsētā Fīniksā, “Wild Horse Pass Motorsports Park” rallijkrosa trasē.

Baldiņš uz šo posmu pievienosies spēcīgajai zviedru komandai “Olsbergs MSE”, un viņa rīcībā būs vadošās “Supercar” klases automašīna “Honda Civic Coupe”. Ar šādu auto pirmajos divos posmos jau startēja Kevins Ēriksons, bet otrajā posmā arī Endrjū Karlsons. Komanda “Nitro RX” čempionātā izmanto arī “Ford Fiesta ST” automašīnas, ko pilotē Olivers Ēriksons un Freizers Makkonels.

Debitēt “Nitro RX” seriālā Baldiņš bija iecerējis jau septembrī, taču toreiz plāns neizdevās, jo viņš netika ielaists ASV. Līdzīgās situācijās šogad ir nokļuvuši arī citi autosportisti. Tiesa, toreiz plāns bija startēt ar “Xtreme” klases bagiju, kamēr tagad Baldiņam būs jācīnās vienā klasē ar tādiem braucējiem kā Timijs Hansens, Skots Spīds, Kevins Hansens, Treviss Pastrana un citi. Zināms, ka trešajā posmā piedalīsies arī NASCAR zvaigzne Kails Bušs.

Pēc aizvadītiem diviem posmiem “Supercar” klases vadību ar 87 punktiem dala T.Hansens un Spīds, bet par diviem punktiem mazāk ir K.Hansenam. “Nitro RX” čempionātam, ko izveidojis Pastrana, šī ir pirmā sezona.

“Nitro RX” kopvērtējums pirms 3. posma:

Vieta Pilots Punkti
1. Sweden Timmy Hansen 87
2. United States Scott Speed 87
3. Sweden Kevin Hansen 85
4. United States Travis Pastrana 75
5. Jamaica Fraser McConnell 68
6. Canada Steve Arpin 59
7. United States Tanner Foust 31
8. Norway Andreas Bakkerud 30
9. Sweden Robin Larsson 26
10. Sweden Oliver Eriksson 25
11. United Kingdom Oliver Bennett 1
12. United Kingdom Liam Doran 1