Bakerūds startēs “Euro RX1” posmos Zviedrijā un Norvēģijā

Foto: EKS

Norvēģu autosportists Andreass Bakerūds apstiprinājis dalību Eiropas rallijkrosa čempionāta posmos Zviedrijā un Norvēģijā, kur līdz ar to būs viens no latviešu pilota Jāņa Baumaņa spēcīgākajiem pretiniekiem RX1 klasē.

Pagājušajā gadā norvēģu braucējs kļuva par Eiropas rallijkrosa čempionu RX1 kategorijā, taču šīs sezonas pirmajā posmā Ungārijā nestartēja. Tagad viņš apstiprinājis dalību nākamajos divos posmos, kas 2. un 3. jūlijā notiks Zviedrijā, Hēljesas trasē un 30. un 31. jūlijā Norvēģijā, Hellā.

Bakerūds pievienojies Matiasa Ekstroma izveidotajai EKS komandai un šajās sacensībās startēs ar “Audi S1” automašīnu. Ar šādu spēkratu viņš cīnījās pasaules rallijkrosa čempionātā 2019. gada sezonā, kad kopvērtējumā guva vienādu punktu skaitu ar Timiju Hansenu, taču palika otrajā vietā.

Pērnā gada “Euro RX1” titulu Bakerūds izcīnīja ar “Škoda Fabia”. Tas viņam bija trešais Eiropas čempiona tituls karjerā – pirms tam 2011. un 2012. gadā sportists bija triumfējis “Super1600” klasē (tagad RX3).

Jau iepriekš dalību “Euro RX1” posmā Hēljesā apstiprināja pasaules rallija čempionāta pilots Olivers Solbergs. Lai gan rallijkrosā viņš atgriezīsies pēc divu gadu pārtraukuma, par savu mērķi izvirzījis uzvaras gūšanu.

Pēc Ungārijā aizvadītā pirmā posma Jānis Baumanis kopvērtējumā ierindojas ceturtajā vietā, bet līderi ir Antons Marklunds, Enco Ide un Ulriks Linnemans.

“Euro RX1” kopvērtējums pirms 2. posma:

Vieta Pilots Punkti
1. Sweden Anton Marklund 20
2. Belgium Enzo Ide 16
3. Denmark Ulrik Linnemann 13
4. Latvia Janis Baumanis 12
5. Norway Sivert Svardal 11
6. Czech Republic Aleš Fučik 10
7. Sweden Anders Michalak 9
8. Hungary Tamás Karai 8
9. Germany Mandie August 7
10. Republic of Ireland Patrick O’Donovan 6
11. Poland Marcin Gagacki 5
12. Hungary Márk Mózer 4
13. Hungary László Kiss 3
14. France Jean Baptiste Dubourg 2
15. Republic of Ireland Oliver O’Donovan 1