Arī Kristofersons startēs “Euro RX1” posmā Zviedrijā

Foto: FIA World Rallycross

Dalībai Eiropas rallijkrosa čempionāta otrajā posmā, kas 2. un 3. jūlijā norisināsies Zviedrijā, pieteicies arī četrkārtējais pasaules čempions Johans Kristofersons.

Pilnu sezonu aizvadošajam latviešu autosportistam Jānim Baumanim Hēljesas trasē konkurence solās būt spēcīgāka nekā visos citos posmos – jau pirms kāda laika bija zināms par Olivera Solberga pieteikumu, bet vakar dalību apstiprināja arī Andreass Bakerūds. Tagad viņiem pievienojies Kristofersons, kurš līdz ar to, ņemot vērā viņa sasniegumus, kļuvis par favorītu uz uzvaru “Euro RX1” klases sacensībās.

Zviedru pilots savas ģimenes vadītās komandas “Kristoffersson Motorsport” sastāvā šogad plāno turpināt dalību pasaules rallijkrosa čempionātā, nu jau braucot ar elektrisko mašīnu. Sezona gan startēs vien jūlija beigās, līdz ar to viņam ir laiks, lai piedalītos citās sacensībās, kur vēl tiek izmantoti iekšdedzes dzinēji.

Hēljesā Kristofersons startēs zem “Volkswagen Dealer Team Bauhaus” karoga, bet viņa komandas biedrs būs Gustavs Bergstrēms. Abi pilotēs “Supercar” klases “Volkswagen Polo GTi” automašīnas.

Atsevišķos Eiropas čempionāta posmos Kristofersons startēja 2013. un 2014. gadā, gūstot arī vienu uzvaru. Lielākos panākumus viņš sasniedzis pēc tam pasaules čempionātā, kur uzvarējis 23 posmos un ieguvis četrus titulus.

Zināms, ka “Euro RX1” klasē Zviedrijā gatavojas startēt 25 dalībnieki, bet oficiālais braucēju saraksts tiks publicēts pirmdien, 13. jūnijā.