Šlēgelmilhs izcīna pirmo uzvaru F3 Euroseries

Info: LAF preses dienests
Foto: F3 Euroseries

Sestdien un svētdien Vācijā, Nurburgringas (Nurburgring) trasē, norisinājās F3 Euroseries čempionāta 13. un 14. posms. Latvijas sportistam Haraldam Šlēgelmilham šī izvērtās par veiksmīgāko sacensību nedēļas nogali 2007.gada sezonā, izcīnot 8. vietu sestdienas sacensībās un sensacionāli uzvarot svētdienas sacensību braucienā.

Pēc vairāku nedēļu pārtraukuma F3 Euroseries čempionāts atsākās ar testa braucieniem ceturtdien, 30.augustā, gaidāmo sacensību trasē. Testu pirmajā sesijā Haralds uzrādīja otro labāko laiku, bet otrajā sesijā – laiku, kas deva pamatu optimismam sacensību nogalei. Jāatgādina, ka Austrijas komanda HS Technik, kurā startē Haralds, ir debitanti F3 Euroseries seriālā, tāpēc iekļūšana punktos ir uzskatāma par lielisku sasniegumu.

Lai gan piektdienas kvalifikācijā Haralds uzrādīja devīto ātrāko laiku, sestdienas sacensībās bija jāstartē no 14.pozīcijas, jo astoņiem sportistiem, tostarp arī Haraldam, tikai piespriests sods par ne visai izprotamu dzeltenā karoga zonas pārkāpumu brīvajos treniņos. Sestdienas sacensības Šlēgelmilham sākās ar divu vietu zaudējumu pirmajā aplī, tomēr sacensību gaitā Haraldam izdevās aizcīnīties līdz 8.vietai un iegūt savus pirmos divus punktus seriāla kopvērtējumā. Ar šādu finišu Haralds nodrošināja pirmo starta vietu svētdienas sacensībās – pirmie 8 sestdienas braucēji svētdien startē apgrieztā secībā.

Par lielu pārsteigumu visai F3 Euroseries sabiedrībai un pretēji angļu TV komentētāju prognozēm, svētdienas sacensību Haralds uzsāka pārliecinoši, noturot līdera pozīciju 28 apļu garumā un izturot čempionāta līderu francūža Romāna Grosžana (Romain Grosjean), šveicieša Sebastiena Buemi (Sebastien Buemi) un vācu jaunās zvaigznes Niko Hulkenberga (Nico Hulkenberg) spiedienu. Visu brauciena laiku Grosžans atradās 0,3-0,6 sekunžu attālumā un veica vairākus „uzbrukumus” pirmajai pozīcijai, tomēr Haralds aukstasinīgi un precīzi „aizstāvējās” pat tad, kad astoņus apļus pirms finiša abas formulas starta taisnē izbrauca līdzās. Neskatoties uz lielo spiedienu no čempionāta līderu puses, Šlēgelmilhs aizvadīja lielisku braucienu un izcīnīja savu pirmo uzvaru F3 Euroseries 2007. gada čempionātā. Šobrīd Haralda Šlēgelmilha kontā F3 Euroseries kopvērtējumā ir jau astoņi punkti.

Jāatzīmē, ka Haralda Šlēgelmilha uzvara F3 Euroseries sacensību braucienā ir uzskatāma par vienu no lielākajiem sasniegumiem Latvijas autosportā, jo šīs sacensības tiek uzskatītas par jauno F1 pilotu kalvi. F3 Euroseries ar labiem panākumiem vēl pavisam nesenā pagātnē ir startējuši šodienas F1 zvaigznes Luis Hamiltons (McLaren) , Roberts Kubica (BMW Sauber), Nico Rosbergs (Williams) , Sebastians Vettels (Toro Rosso) un Adrians Sutils (Spyker) .

F3 Euroseries posmu TV pārraides tiek atkārtotas, tāpēc Haralda Šlēgelmilha startu var noskatīties Motors TV, Premier, DSF un N-TV satelīttelevīziju kanālos. Precīzi raidlaiki pieejami www.f3euroseries.com „media” sadaļā.

Nākamie F3 Euroseries posmi norisināsies Barselonā no 21. līdz 23. septembrim.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *