Šlēgelmilhs izcīna 9. vietu arī F3 Euroseries 16. posmā

Info: LAF preses dienests
Foto: www.f3euroseries.com

Svētdien Barselonā, Circuit de Catalunya trasē norisinājās F3 Euroseries 16. posms. Braucienā, kas sākās ar iespaidīgu masveida sadursmi, Haralds Šlēgelmilhs izcīnīja 9. vietu, posma uzvarētājam zaudējot 23 sekundes.

Līdz pat svētdienas rītam valdīja neziņa par Haralda starta vietu 16. posmā. Pēc sestdienas posma finiša franču braucējam un čempionāta līderim Romēnan Grožānam (Romain Grosjean) tika piešķirts 1 minūtes sods par viņa komandas „ASM Formule 3″ neatļauti ilgu uzturēšanos starta laukumā, kas ļāva veikt papildus pielāgojumus slapjajai trasei. Grožāns no 14. starta vietas sasniedza pjedestālu, bet pēc soda piemērošanas tika kvalificēts kā 17. Grožāna sods Haraldu finiša protokolā pacēla uz 8. vietu, kas dod iespēju svētdienas posmā startēt no 1. vietas. Jāatgādina, ka iepriekšējā reizē šādu iespēju Haralds izmantoja un izcīnīja savu pirmo uzvaru šajā sezonā.

Tomēr pēc ASM komandas apelācijas rezultāti mainījās vēl divas reizes – sākotnēji Grožāna sods tika „iesaldēts”, bet vēlāk atkal piemērots. Neskatoties uz sodu, sacensību galvenais tiesnesis, francūzis, dīvainā kārtā atļāva Grožēnam saglabāt 5. starta vietu svētdienas posmā, tādējādi noņemot iespēju Haraldam startēt no 1. vietas, kā to paredz sacensību nolikums.

Pats brauciens iesākās ar šīs sezonas lielāko masu sadursmi, kas „izslēdza” 9 (!) formulas vienlaicīgi. Pēc veiksmīga starta Haralds no pirmā līkuma izbrauca kā 5. Sekojošās 12 minūtes viss sacensību peletons riņķoja aiz drošības mašīnas, kamēr tika novāktas sabojātās formulas starta taisnē. Pirmais aplis pēc drošības mašīnas nobraukšanas izvērtās ļoti neveiksmīgs latviešu sportistam – cīņā par 4. vietu čehu sportists Salaquarda (Filip Salaquarda) izspieda latviešu braucēju no trajektorijas, ko izmantoja 6. vietā braucošais spānis Klos (Dani Clos) un piespieda Haraldu izbraukt no arī no trases. Šajā incidentā Haralds bija spiests piekāpties vēl diviem braucējiem un atkrita uz 8. vietu. Sacensību lielāko daļu Haralds veiksmīgi aiz sevis turēja jauno vācu talantu Hunkelbergu (Nico Hunkelberg) un jau iepriekš pieminēto čempionāta līderi francūzi Grožēnu. 7. vietā braucošais šveicietis Buemi ( Sebastien Buemi ) atradās tikai 2 sekunžu attālumā.

23. aplī, kad līdz brauciena beigām bija palikušas 5 minūtes, kārtējo kļūdu pieļāva 6.vietā braucošais anglis Džeiks (James Jakes), ļaujot sevi apdzīt Buemi. Arī Harlads izmantoja izdevību un sāka apdzīšanu, tomēr Džeiks agresīvā formā izstūma viņu zālē, kas lika zaudēt 8. pozīciju un atkrist līdz 10. vietai. Saskaņā ar finiša protokolu Šlēgelmilhs 16. posmā ieņēma 9. vietu, jo Grožēnam rezultāts šajā braucienā netika apstiprināts.

F3 Euroseries 17. un 18. posms norisināsies Francijā, „Circuit Paul Armangnac” trasē jau nākamajā nedēļas nogalē no 28. līdz 30. septembrim. Rezultātiem un TV pārraižu laikiem var sekot līdzi F3 Euroseries oficiālajā vietnē www.f3euroseries.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *