Latvijas sportisti veiksmīgi startē Palangas 1000 km sacīkstē

Info: LAF Šosejas komisija

Ar labiem rezultātiem Latvijas sportistiem noslēgusies Baltijas garākā autošosejas sacensība „Omnitel 1000 km Lenktynes” Lietuvā pie Palangas. Uz Latviju atvestas piecas godalgas, turklāt sasniegtas uzvaras divās automobiļu klasēs. A-3000 klasē uzvaru izcīnīja „Fast Line Racing” komanda (Artūrs Priednieks, Artūrs Ribko, Egons Lapiņš; BMW 130). D klasē uzvara „TVA Racing” vienībai (Vitālijs Kalmi, Vladimirs Ašs, Igors Zubkovs, Viktors Vasiļjevs; BMW E46).

Palangas 1000 kilometru sacensība tiek aizvadīta reizi gadā un sacīkste gadu garumā iemantojusi spēcīgas tradīcijas. Tā ir garākā Baltijas autošosejas izturības sacensība, kurā uz starta pulcējas ne tikai klasiskie autošosejas dalībnieki, bet gan visu autosporta veidu pārstāvji. Arī Latviju pārstāvēja gan šosejas, gan rallija sportisti, sagādājot vairākus labus rezultātus.

„Fast Line Racing” uzvara A-3000 klasē ir augstākais Latvijas sportistu rezultāts šā gada 1000 km sacīkstē – absolūtajā vērtējumā latviešu ekipāža sasniedza septīto vietu 49 vienību pulkā. „Šī ir nozīmīgākā Lietuvas un, iespējams, Baltijas autošosejas sacīkste sezonā, jo piedalās izcila sacīkšu tehnika un ļoti spēcīgs pilotu sastāvs,” saka pieredzējušais autosportists un „Drošas Braukšanas Skolas” līderis Artūrs Priednieks. „Bijām gatavojušies šai sacīkstei, uzlabojām automašīnu, pielāgojām to garo distanču sacensībām un devāmies cīņā. Ekipāžā mums katram bija savs uzdevums. Daudzsološais Artūrs Ribko guva labu pieredzi, mācoties braukt savā tempā un stabili braucot trasē, kurā atrodas vēl gandrīz pussimts automašīnu. Šosejas meistars Egons Lapiņš bija tas, kurš ieveda mūs trijniekā, bet pirms sacīkstes veica lielisku kvalifikāciju. Man bija jāsavieno abi šie virzieni – braucu ātri, taču stabili, lai taupītu mašīnu un palīdzētu to nogādāt finišā. Pirms sacīkstes cerējām uz pjedestāla pozīciju, taču sasniegtais rezultāts mūs patīkami pārsteidza – septītā vieta absolūtajā vērtējumā šādā konkurencē ir izcils sasniegums!” Jāpiebilst, ka komandas vadītāja un stratēģa funkcijas pildīja titulētais autošosejas speciālists Ģirts Krūzmanis.

A-3000 klasē Latvijas ekipāžas svinēja dubultuzvaru, jo otro vietu kategorijā guva ekipāža, kuras sastāvā piedalījās arī Latvijas autorallija braucēji Juris Sprūde un Rolands Mēnesis. Šī ekipāža absolūtajā vērtējumā sasniedza 12. vietu.

D klasē labu sniegumu demonstrēja „TVA Racing” komanda, pārliecinoši uzvarot tuvākos sekotājus. Absolūtajā vērtējumā sasniegta 22. vieta. Uz pjedestāla A-1600 klasē kāpa „Papa`s PBLC Racing Team” vienība (Jānis Kārkliņš, Uldis Timaks, Ģirts Daugaviņš, Jānis Žmuidens, Mārcis Martinsons; Honda CRX), sasniedzot trešo vietu savā klasē un 28. pozīciju absolūti.

Trešo vietu X1 klasē un ceturto pozīciju absolūtajā vērtējumā sasniedza Lietuvas komanda „ACME Grifs AG”, kuras sastāvā startēja arī Latvijas rallija zvaigzne Raimonds Kisiels. Lai arī komanda startēja zem Lietuvas karoga, individuāli Raimonds Kisiels guva augstāko sasniegumu no Latvijas sportistiem. Interesanti, ka vienā komandā ar Raimondu startēja arī Lietuvas autorallija zvaigzne Sauļus Girdausks.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *