Aizvadītas asfalta cīņas Ovālā

Info: Antra Bārbale
Foto: Andris Vedigs

13. jūlijā Biķerniekos tika aizvadītas vienas no gada aizraujošākajām sacensībām autošosejā pa Ovāla trasi. Interesantas dēļ trases konfigurācijas un labās pārredzamības skatītājiem.

Šis bija jau 4.posms Latvijas Čempionāta ieskaitē un 5.posms Baltijas Čempionāta ieskaitē, kuru ietvaros piedalījās tikai Nacionālā klase un veica 25 apļus katrā braucienā pa Ovāla trasi, kur viena apļa garums sastāda 1750m, bet lai sacīkstes būtu aizraujošākas gan skatītājiem, gan pašiem sportistiem, trasei tika pievienots vēl viens līkums caur kartodromu, tādējādi pagarinot trases distanci vēl par 10m.

Pirmajā braucienā, startējot no pirmās starta vietas nepārspējams bija Uldis Timaks, kas patlaban arī kopvērtējumā izvirzās vadībā, otrajā vietā gan sacīkstē gan kopvērtējumā atstājot Jāni Kārkliņu, kas startēja no 5 starta pozīcijas.
Trešais Didzis Pope, startējot no 12 pozīcijas. Sacensību 20 aplī, kartadroma līkumā Didzis sadūrās ar tobrīd trešajā vietā esošo Kristapu Blušu un atstūma viņu uz ceturto vietu.

Sacensību starplaikā braucēji steidz remontēt tehniskās ķibeles, bet skatītāji tikmēr
izspēlē loteriju – Skonto futbola ieejas kartes un vizināšanu pa trasi ar sporta BMW 130, kuru stūrē viens no Baltijas titulētākajiem autošosejas sportistiem – Ģirts Krūzmanis.

Otrajā braucienā pirmajos apļos līderos izvirzijās Harijs Šļupelis (3.starta vieta), viņam sekoja komandas biedrs Kristaps Blušs (11.starta vieta), Jānis Kārkliņš (12 starta vieta) un lēnām, bet pārliecinoši līderiem tuvojās Uldis Timaks (16 starta vieta). Uldim izdevās apsteigt gan Jāni, gan Hariju un finišēt otrajam aiz Kristapa Bluša. Trešais finišē Harijs Šļupelis, bet pēc brauciena tehniskajā pārbaudē tiek atklāts, ka Harija auto ir par 4 kg vieglāks, kā to pieļauj tehniskie notiekumi, līdz ar to Harijam diskābele un trešo pjedestāla vietu braucienā iegūst Jānis Kārkliņš.

Šo sacensību vienīgo avāriju piedzīvoja Armands Keišs, kas savu golfu pamanījās “uzlikt uz jumta”. Par laimi, braucējs negadījumā necieta.

Pēc sacensībām, pateicoties tūrisma kompānijai VanillaTravel notika izloze, kurā tika izlozēti divi cilvēki – Marika Feldmane un Vadims Voga, kuri kvalificējās loterijas otrajai kārtai. Tieši šie divi laimīgie un vēl viens, kas tiks izlozēts 31.augustā, pēdējā autošosejas sezonas sacensībā, piedalīsies galvenās balvas – dāvanu kartes atpūtas ceļojumam 500 Ls vērtībā no VanillaTravel izlozē.

Nākamais BaTCC čempionāta posms 9.-10. augustā Pērnavā! Bet tiem, kas nevēlas tik ilgi gaidīt, iesakam doties uz Palangas 1000 km sacīksti jau šajā nedēļas nogalē!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *