Latvieši būvē BMW startēšanai izturības sacīkstēs Baltijā un Eiropā

Foto: publicitātes

Latvijas sacīkšu komanda „Flash Racing” 2015. gadā Baltijas autošosejas izturības čempionātā (BEC 4H) bija vienīgā Latvijas komanda, kas varēja sastādīt konkurenci lietuviešu sportistiem. Šogad komandas apetīte ir augusi – uzbūvēta jauna sacīkšu automašīna, attīstīta tehniskā bāze un augušas arī ambīcijas.

„Flash Racing” braucēji tēvs un dēls, Vilnis un Artūrs Batraki, ir ar iepriekšēju pieredzi autosportā. Vilnis joprojām piedalās vēsturisko automašīnu sacensībās, bet Artūrs iepriekš startējis amatieru autosporta pasākumos.

2014. gadā, mēnesi pirms „Riga Summer Race” sacensībām, spontāni nolēmuši uzbūvēt sporta auto izturības sacīkstēm. Aizvadījuši pilnu 2015. gada sezonu, šobrīd „Flash Racing” komanda kļuvusi par nopietnu spēku uz Baltijas autošosejas skatuves.

„Prātā iešāvās doma, ka vēlamies pamēģināt spēkus izturības sacensībās, piezvanījām sacensību organizatoriem un, uzzinājuši nepieciešamo pamatinformāciju, sākām darboties, pabeidzot automašīnas sagatavošanas darbus agri no rīta sacensību dienā,” par idejas rašanos stāsta Artūrs Batraks, „Flash Racing” komandas vadītājs un pilots. „Protams, ka ar tik sasteigtu gatavošanos un absolūtu pieredzes trūkumu sacīkstes neizdevās – nobraucām vien pāris apļus, bet āķis bija lūpā.”

Tā sākās „Flash Racing” komandas ceļš pretī mērķim – uzvarai Baltijas autošosejas čempionāta 4 stundu izturības sacensībās. „Pērn, piedaloties sacensībās, sapratām, ka ir tehniskās nianses, kuras ir jāuzlabo automašīnā, lai sasniegtu labāku rezultātu. Pašreizējā auto būvēšanas laikā pieļautās kļūdas izlabot nevaram, tāpēc izlēmām pilnībā no nulles būvēt jaunu auto – BMW „E46” – startam „Diesel” klasē. Tam būs vieglāks drošības karkass, jaudīgāks dzinējs (375 ZS, 720 Nm), „Samsonas Racing” 6-pakāpju sekvenciālā ātrumkārba un uzlabotas vairākas nianses, kas ir ļoti būtiskas izturības sacensībās. Galvenais uzdevums ir samazināt svaru, tāpēc sveram katru skrūvīti un uzgriezni, kā arī automašīnā daudz detaļu būs no karbona.”

Zīmīgi, ka teju visus sporta auto sagatavošanas un detaļu izgatavošanas darbus „Flash Racing” veic savā bāzē.

„Vēlamies visu darīt kvalitatīvi un augstā līmenī. Kad sākām piedalīties sacensībās, nebija kam pajautāt padomu vai konsultāciju. Kaut vai uzzināt spiedienu riepās, jo Latvijā neviens nebrauc ar sliku riepām. Tāpēc visam procesam gājām cauri paši, un uzskatu, ka BMW „E46” auto esam izkoduši pilnībā – varam ātri un kvalitatīvi uzbūvēt sacīkšu auto gan izturības, gan sprintu sacīkstēm.”

Baltijas autošosejas čempionāta (BaTCC) rīkotājs Andis Meilands atzīst: „Apmeklējot komandas bāzi, jāatzīst, ka komanda šobrīd pēc profesionalitātes un tehniskajām iespējām ieņem pirmo vietu Latvijas autošosejas komandu rangā. Ir izdarīts liels darbs, lai būtu augsts rezultāts arī trasē. Kā rīkotāji ceram, ka Batraku ģimenes apņēmība un centība rādīs pozitīvu piemēru citiem.”

2015. gada sezonas kopvērtējumā „Flash Racing” ieņēma 12. vietu absolūtajā vērtējumā, savukārt „Diesel” klasē, kurā lietuvieši vienmēr bijuši ļoti spēcīgi, palika soli aiz pjedestāla. Sasniegtais liek domāt, ka ar veiksmes palīdzību var pacīnīties par visaugstākajām vietām. Kādi ir mērķi jaunajai sezonai? „Tiecamies uz uzvaru absolūtajā vērtējumā – ar jauno auto domājam, ka tas ir sasniedzams. Jau pērn līkumos un pagriezienos bijām vienā līmenī ar vadošajām komandām, bet mazliet pietrūka jaudas taisnēs un līkuma izejās. Ar mazāku svaru un mazliet jaudīgāku motoru šajos elementos vairs nezaudēsim.” Komanda savos plānos ir iezīmējusi arī dalību kādās 24h stundu sacīkstēs Eiropas trasēs.

Komandas pirmais starts plānots 30. aprīlī un 1. maijā Baltijas autošosejas čempionāta pirmajā posmā Pērnavā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *