Horelikam neveiksmīgs otrais posms

Info, Foto: jh-motorsport.lv

14. un 15. jūnijā Alastaro trasē Somijā norisinājās šīs valsts autošosejas čempionāta otrais posms, kurš neveiksmīgs izvērtās mūsu autosportistam Jānim Horelikam, kurš startē salonmašīnu klasē Super Tourning.

Kvalifikācijas braucienos pie ieskaites punktiem Horelikam tikt neizdevās. Tos iegūst pirmo trīs labāko rezultātu uzrādītāji katrā no divām kvalifikācijas sesijām. Pirmajā sesijā Horelikam piektais apļa laiks, bet otrajā par vienu vietu augstāk – ceturtā vieta. Sestdien notika pirmais no diviem ieskaites braucieniem – divpadsmit apļu sprints. Horeliks šajā braucienā visu distances laiku nācās cīnīties ar igauņiem Raimo Hauku un Urmasu Kitsingu par trešo vietu. Pēdējā apļa vienā no pēdējiem līkumiem viņam izdevās apsteigt Kitsingu un finišēt trešajam. Šo apdzīšanas manevru izmantoja arī Hauka un arī apsteidza Kitsingu. Iegūtie punkti par šo trešo vietu Horelikam izrādījās arī vienīgie šajā posmā. Svētdienas galvenajā – 25 apļus garajā braucienā viņš bija spiests izstaties. Pirmā apļa pirmajā līkumā Horeliks saslīdēja un šājā brīdī viņu no aizmugures taranēja soms Mika Heinonens. Horelikam šis incidents beidzās drošības riepu nožogojumā ar bojātu automobīli un braucienu turpināt viņš nespēja. Par posma pārliecinošu uzvarētāju kļuva soms Mikko Eskelinens, kurš uzvarēja gan kvalifikācijā, gan abos braucienos. Kopvērtējumā pēc šī posma Horeliks ir atkāpies uz ceturto vietu.

Pirmais brauciena top 3:
1. Mikko Eskelinen BMW 320 15:16.621
2. Ari Laivola Seat Toledo Cupra 15:26.832
3. Jānis Horeliks Honda Civic Type-R 15:31.477

Otrā brauciena top 3:
1. Mikko Eskelinen BMW 320 35:28.111
2. Ari Laivola Seat Toledo Cupra 36:00.452
3. Raimo Hauka VW Golf 36:02.393

Kopvērtējums pēc dieviem posmiem top5:
1. Mikko Eskelinen 65
2. Urmas Kitsings 41
3. Raimo Hauka 40
4. Jānis Horeliks 34
5. Ari Laivola 29

Nākamais Somijas čempionāta posms notiks Igaunijā, Pērnavas trasē 28. un 29. jūnijā vienlaicīgi ar Latvijas un Baltijas autošosejas čempionātu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *