Ar vairākām intrigām sestdien Biķerniekos Baltijas autošosejas čempionāta fināls

Foto: batcc.eu

Ar plašu dalībnieku skaitu un vairākām intrigām kopvērtējuma tabulā sestdien Biķernieku trasē tiks aizvadīts piektais un noslēdzošais 2023. gada Baltijas autošosejas čempionāta posms, kur kā īsts saldais ēdiens pievienosies “Legends” cars braucēji, lai cīnītos par Ziemeļu karaļa nosaukumu – ierindā būs ātrākie somu un zviedru piloti, kā arī pašmāju cerība Valters Zviedris.

“King of the North” ir unikālas sacensības, jo pirmo reizi savā starpā neitrālā teritorijā tiekas Somijas un Zviedrijas braucēji, kuri tiek uzskatīti par labākajiem “Legends” cars pilotiem pasaulē. Abos šo valstu nacionālajos čempionātos ik gadu piedalās 60-80 dalībnieki. Sacensībām Biķerniekos pieteikušies 23 dalībnieki, kuru vidū būs pašmāju autošosejas zvaigzne Valters Zviedris, pašreizējais Zviedrijas čempions Gustavs Nīkvists, pieckārtējais un arī 2023. gada Somijas čempions Henri Tuomaala, kā arī vairāki citi šo čempionātu iepriekšējo gadu kopvērtējuma un sacīkšu brauciena uzvarētāji, kas parūpēsies par ļoti kvalitatīvām un aizraujošām sacīkstēm līdzjutējiem! “Legends” cars pirmais sacensību starts sestdien 11:00.

Baltijas un Latvijas autosporta pēdējo gadu iespaidīgākā un sportiskām intrigām bagātākajā klasē “BMW 325 CUP” pieteikušies 36 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Francijas. Iespējas iegūt Baltijas čempiona titulu ir pieciem pretendentiem – līderis ir Leo Messenger no Francijas ar 350 punktiem, kam cieši seko latvietis Ričards Šubeckis ar 324 punktiem, aiz sevis turot lietuviešus Julius Kirsis un Paulius Urbonavicius, kā arī igauni Romet Reisin. “BMW 325 CUP” pirmais sacensību starts paredzēts sestdien, plkst. 12:10.

Ekskluzīva un pasaules klases tehnika būs vērojama “GT” klases braucienā – Ignas Jomantas no Lietuvas ar Mercedes-Benz “AMG GT3 EVO”, Tautvydas Rudokas un Domas Raudonis ar Porsche “GT3 CUP992”, Jyrki Peltola ar Chevrolet “Corvette”, Lukas Laurikietis ar Lamborghini “Huracan ST EVO”, kā arī tādi spēkrati kā BMW “M3”, Audi “TT-RS”, Porsche “Cayman GT4”, Cupra “TCR”, Honda “Type-R TCR”. “GT” klases pirmais starts sestdien 11:30.

Baltic Touring Cars klasē pieteikušies 18 dalībnieki tajā skaitā brāļi Rinalds un Arvis Putniņi “BTC3” klasē. Uz starta šeit arī Ruslans Riļcins ar “BMW 330” automobili. Šai klasei starts paredzēts 10:20.

V1600 un ABC Race klases apvienotajā braucienā uz starta stāsies 15 automobiļi. V1600 cīņa par titulu norisināsies starp Raivi Meilandu un Ernestu Eglīti, bet ABC Race starp Jāni Hānu un Kristapu Laipnieku. Pirmā brauciena starts – 9:45.

Svētdien sacensības turpināsies ar divu un četru stundu izturības sacensībām.

Ieeja skatītājiem no plkst. 9 pa Biķernieku trases galvenajiem vārtiem. Ieejas maksa – 15 EUR. Bērniem līdz 12 gadu vecumam, pensionāriem un invalīdiem ieeja bez maksas. Biļetes iepriekšpārdošanā atrodamas Biļešu serviss kasēs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *