Ar kvalifikācijas braucieniem sācies Baltijas autošosejas čempionāta 3. posms

Foto: batcc.eu

Ar kvalifikācijas braucieniem noslēgusies Baltijas autošosejas čempionāta trešā posma pirmā diena Lietuvas “Nemuno Ziedas” trasē. Latvijas braucējam Raivim Meilandam uzvara “V1600” kvalifikācijas braucienā, bet “BMW 325 CUP” klasē ātrākais no latviešiem Ričards Šubeckis – sestā vieta.

Baltijas, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas autošosejas čempionāta trešajam posmam pieteikušies 91 dalībnieks vairākās ieskaites klasēs. Visvairāk dalībnieku konkurences bagātajā “BMW 325 CUP” klasē – 31 sportists.

Tieši mājas priekšrocības Lietuvas trasē izrādījās izšķiroša “BMW 325 CUP” kvalifikācijas braucienos, kuri tiek sadalīti divās grupās, lai katram braucējam būtu iespēja atrast brīvu vietu trasē. Pirmajā grupā ātrāko laiku uzrādīja sezonas līderis, “Rode Racing” pilots Leo Messenger – 1:21.396, bet otrās grupas ātrākajam pilotam, lietuvietim Mariusam Grigaitim izdevās uzlabot rezultātu par trīs desmitdaļām un nodrošināt pirmo starta vietu. Ātrākais no latviešiem – Ričards Šubeckis startēs no sestās starta vietas. Jānim Ūbelim 13. starta vieta, bet Artjomam Kočlamazašvili rīt starts no 17. vietas.

“V1600” klasē ātrākais Raivis Meilands ar Ford Fiesta automobili, apsteidzot tautiešus Elvi Turānu un Arvīdu Rumbēnu. Emīlam Jakrinam “GT” klasē tehnisku problēmu dēļ izstāšanās no sacensību nedēļas nogales.

“ABC Race” klasē ātrākais laiks treniņbraucienos Kristapam Laipniekam, bet tuvākie sekotāji – Nauris Agafonovs un Kristaps Stikuts.

“BTC3” klasē uzvara mājiniekam Arturas Kliobavicius, kurš uzvarēja arī Rīgā pirms pāris nedēļām, aiz sevis atstājot Gediminas Bilinskas un Justas Gudavicius. Bet “BTC2” klasē aizraujošā cīņā uzvara kvalifikācijas braucienā igaunim Simo Lind, par desmitdaļu apsteidzot lietuvieti Tadas Petukauskas. BTC1 klasē ātrākais izrādījās Audrius Liutkevicius, par sekundes tūkstošdaļu apsteidzot Dovydas Akstinas.

Rīt sacensības turpināsies ar kvalifikācijas braucieniem Nankang 2h izturības sacensībām, bet pirmie sacensību starti gaidāmi plkst. 12:50. Sacensību tiešraidi būs iespējams vērot “Baltic Touring Car Championship” YouTube un Facebook kanālos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *