Aizvadītas pirmās “Dzintara Aplis” sacīkstes renovētajos Biķerniekos

Vēsturisko automobiļu autošosejas seriālā “Dzintara Aplis” aizvadīts sezonas ceturtais posms, kas pirmo reizi norisinājās renovētajā Biķernieku trasē. Uz starta izgāja vairāk par 70 sportistiem, tostarp viesi no ārvalstīm, jo reizē šīs bija arī Draudzības kausa sacensības.

VOLGA

“Volga” klasē, kur šoreiz startēja arī “moskviči”, pirmajā braucienā uzvaru izcīnīja Krievijas sportists Deniss Samsonovs, aiz sevis atstājot pašmāju braucējus Andreju Pauperu un Jāni Tomsonu. Diemžēl jau trešajā aplī tehniska defekta dēļ izstājās “Dzintara Aplis” debitants Konstantīns Calko, bet avāriju rezultātā braucienu nepabeidza arī spēcīgie Ainars Šēnfelds un Normunds Dobums.

Pirmajā braucienā guvis ceturto vietu, otrajā braucienā, kas norisinājās slapjā trasē, uzvarēja Antons Dolgopolovs, kuram izdevās apsteigt Samsonovu, atstājot krievu otrajā vietā. Trešais šoreiz Paupers. Calko un Šēnfelds uz starta neizgāja.

Deniss Samsonovs kļuva par Draudzības kausa ieskaites uzvarētāju, bet Latvijas čempionāta ceturtā posma vērtējumā pirmo vietu izcīnīja Paupers, kuram braucienos, kā jau minēts, otrā un trešā pozīcija.

VAZ

“VAZ” klašu abos braucienos pirmais trijnieks identisks – uzvara krievam Andrejam Kozlovam, bet aiz viņa pašmāju sportists Pēteris Laipnieks un lietuvietis Adoms Petrovs.

Latvijas čempionātā “VAZ 1600” klasē uzvara Laipniekam, Petrovs ierindojās otrajā vietā, bet trešais šoreiz Toms Bērziņš.

“VAZ 1300” klasē, uzvarot abos braucienos, uzvara Mārtiņam Lagzdiņam, otro vietu guvis Aivars Laipnieks, bet trešo – lietuvietis Juzefs Malevskis.

FORMULA

Gandrīz 20 braucēji izgāja uz starta arī vēsturisko formulu sacensībās. Igaunis Ains Lahkers uzvarēja abos braucienos, pirmajā sacīkstē aiz sevis atstājot Jāku Kūlu un Aleksandru Potehinu, bet otrajā braucienā Potehinam otrā, kamēr Tāvi Kronam – trešā vieta.

“Fomula Mondial” ieskaitē Latvijas čempionātā Lahkeram uzvara, Kūlam otrā vieta, bet trešais bija pašmāju sportists Māris Ozoliņš.

“Formula Easter” klasē uzvarēja latvietis Andris Griķis.

“Dzintara Aplis” sezona turpināsies jau šīs nedēļas nogalē, 7. augustā Pērnavas trasē “Auto24Ring”, Igaunijā.