Viena sezona “Olsbergs MSE” komandā izmaksā 1,2 miljonus eiro

Latviešu autosportista Reiņa Nitiša komandas biedrs Andreass Bakeruds kādā intervijā atklājis, ka viena sezona pasaules rallijkrosa čempionātā “Olsbergs MSE” komandas sastāvā izmaksā aptuveni 1,2 miljonus eiro.

Lai gan parasti autosportisti reti kad atklāj to, cik viņiem izmaksā nodarbošanās ar pasaulē, iespējams, dārgāko sporta paveidu, Bakeruds intervijā “bt.no” minējis konkrētus ciparus. Līdz ar to rallijkrosa līdzjutējiem, kuriem interesē arī aizkulises, radusies izdevība apjaust vismaz aptuvenās izmaksas šajā sporta veidā.

23 gadus vecā Bakeruda gadījumā budžets, kas nepieciešams 13 pasaules rallijkrosa čempionāta posmu aizvadīšanai “SuperCar” klasē, vienā sezonā sastāda vismaz 1,2 miljoni eiro. Tiesa, pilotam no šīs summas jāsedz tikai 30%, par pārējo parūpējas komanda.

Bakeruds vajadzīgo summu (apmēram 400 tūkstošus eiro) savācis no apmēram 75 dažādiem sponsoriem, kas galvenokārt bāzējas viņa dzimtajā pilsētā Bergenā, intervijā atklāj pats sportists.

2014. gada sezonā Nitišs pasaules čempionātā ierindojās trešajā vietā, kamēr Bakeruds ieņēma tikai piekto vietu, tiesa pa abiem nodrošinot zviedru komandai “Olsbergs MSE” uzvaru komandu ieskaitē. Abi braucēji startē ar vienādām mašīnām, kuras sagatavošanā un apkalpošanā piedalās apmēram 20 cilvēku grupa.

Bakeruds uzsver, ka nepieciešams veikt iespēju vairāk testus, lai rezultāti kļūtu labāki, taču arī tās ir papildus izmaksas. Tomēr šogad viņš esot sagatavojies īpaši labi un gatavs cīnīties par čempiona titulu, ko pērn ieguva Bakeruda tautietis Peters Solbergs.

“Braukt vairāk ir ārkārtīgi svarīgi, tomēr tas maksā naudu,” viņš saka. “Šobrīd esmu labi sagatavojies, tomēr testu nekad nevar būt pietiekami daudz. Rallijkross ir ārkārtīgi dārgs sporta veids. Esmu daudz analizējis pagājušā gada ierakstus un domājis, ko varētu darīt labāk. Tagad esmu sagatavojis sevi labāk nekā jebkad.”

Pirmdien “Olsbergs MSE” komanda paziņoja, ka tās sastāvā uz 2015. gada sezonu paliks gan Bakeruds, gan Nitišs, bet viņiem pievienojies krievu sportists Timurs Timerzjanovs (visi piloti attēlā), kurš cīnīsies tikai individuālajā ieskaitē.

Teksts: 4rati.lv
Foto: Olsbergs MSE

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *