Nitišs: “Trasē pieņēmu nepareizus lēmumus”

Sestdien Vācijā sākās Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta (Pasaules RX) devītais posms. Sacensību pirmajā dienā autosportistiem bija jāveic divi kvalifikācijas braucieni, kuros jēkabpilietis Reinis Nitišs uzrādīja attiecīgi piekto un četrpadsmito ātrāko laiku. Pirmās dienas laikā Nitišs iekrājis 69 punktus un šobrīd ierindojas 10. vietā.

Lai gan Estering trases pirmajos līkumos tika gaidītas aizraujošas cīņas par vietu trasē, pirmās kvalifikācijas kārtas braucienu sportisti iesāka apdomīgi, bez sadursmēm. Atrodoties otrajā pozīcijā, Nitišs cieši sekoja brauciena līderim zviedram Robin Larsson, bet trešajā aplī, iebraucot Joker sekcijā, pieļāva nelielu kļūdu un zaudēja aptuveni pussekundi, kas liedza pacīnīties par uzvaru braucienā. Pirmās kvalifikācijas kārtas kopvērtējumā Nitišs uzrādīja piekto ātrāko laiku.

Arī otrās kvalifikācijas kārtas braucienu Nitišs un viņa konkurenti iesāka piesardzīgi. Brauciena sākumā Nitišs izvirzījās trešajā pozīcijā un sekoja līderiem Timur Timerzyanov un Petter Solberg. Arī šajā braucienā Nitišs diezgan neveiksmīgi veica Joker apli, pēc kura viņa vadītais Ford Fiesta ST atradās aiz lēnāk braucošās Robin Larsson automašīnas, kurai bija pārsista riepa. Tādējādi Nitišs zaudēja ne tikai laiku, bet arī vienu pozīciju, finišā – ceturtais. Otrās kvalifikācijas kārtas kopvērtējumā Nitišs uzrādīja 14. ātrāko laiku.

“Šodien noteikti nebija mana veiksmīgākā diena, jo trasē pieņēmu nepareizus lēmumus. Ja pirmajā braucienā pirms iebraukšanas Joker aplī neizdevās ieņemt trasē pareizu vietu, tad otrajā braucienā neveiksmīga bija ne tikai ieeja, bet arī pozīcija trasē, izbraucot no Joker apļa. Noteikti vairāk jāuzticas tam, ko komanda saka pa radio.

Liels paldies visiem faniem un atbalstītājiem, kuri šeit, Vācijā, ir ļoti lielā skaitā. Darīšu visu, kas manos spēkos, lai jau rīt spētu visus iepriecināt ar savu rezultātu,” optimistiski noskaņots ir Reinis Nitišs.

Pasaules RX Vācijas posma pirmajā dienā Reinis Nitišs ieguva 69 punktus, kas viņam ļauj ierindoties desmitajā vietā. Līderpozīciju šobrīd ieņem Petter Solberg, kurš iekrājis 87 punktus. Otrajā vietā ar 85 punktiem ierindojies Timur Timerzyanov, savukārt trešajā – Mattias Ekström, kuram 82 punkti.

Pasaules RX Vācijas posma izšķirošos notikumus sacensību finālbraucienos, tiešraidē, ar komentāriem angļu valodā, varēs vērot Pasaules RX oficiālajā interneta mājas lapā www.rallycrossrx.com svētdien, 21. septembrī, plkst. 15:00. Ieraksts ar komentāriem latviešu valodā tiks pārraidīts kanālā Viasat Sport Baltic svētdienas vakarā plkst. 23:45.

Info: Jānis Unbedahts
Foto: Reinisnitiss.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *