Baumanim uzvara Vācijā, Nitišs pirmo reizi neiekļūst pusfinālā

Ar izcīnītu 16. vietu Reinis Nitišs noslēdzis “Monster Energy” FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu Vācijā, kur “SuperCar” klasē piedalījās šogad vēl neredzēti liels dalībnieku skaits. Savukārt otrajā spēcīgākajā klasē “Super 1600”, kur notika cīņas Eiropas čempionāta ietvaros, uzvaru izcīnījis Jānis Baumanis.

Baumanis Esteringā vēl nekad nebija braucis, taču jau treniņbraucienos pierādīja, ka spēj būt ļoti ātrs. Pēc pirmās sacensību dienas, kad tika veikti pirmās divas kvalifikācijas, Baumanis ierindojās trešajā pozīcijā, bet pēc trešās un ceturtās kārtas jau bija pacēlies līdz pirmajai vietai. Baumanis bija vadībā arī pusfinālā, kas tika apturēts pēc avārijas. Uz atkārtotā starta stājās tikai divi braucēji un Baumanis šajā cīņā bija ātrāks. Lai gan fināla sākumā Baumanis neatradās vadībā, pirmo vietu izdevās iegūt un rezultātā uzvara šajā posmā.

Turpat Esteringā cīņu aizvadīja Reinis Nitišs. Sestdien, kā ierasts, notika pirmās divas kvalifikācijas kārtas. Pirmajā no tām savā braucienā Nitišs finišēja otrais, tomēr kopvērtējumā uzrādīja piekto ātrāko laiku. Otrās kvalifikācijas kārtas braucienā Esteringas trasē Nitišs finišēja ceturtais, uzrādot absolūti 14. ātrāko kārtas braucienu. Pēc pirmās sacensību dienas latvietis ierindojās desmitajā vietā.

Svētdien trešajā kvalifikācijas kārtas braucienā Nitiša automašīnu piemeklēja turbīnas defekts, tomēr jēkabpilietis sasniedza brauciena finišu un ieguva 11 punktus. Ceturto kvalifikācijas kārtas braucienu Nitišs iesāka ar došanos “Joker” aplī, pēc kura autosportists ierindojās ceturtajā vietā. Brauciena turpinājumā gan trūka ātrums, un uzlabot savu pozīciju Nitišam vairs neizdevās.

Rezultātā pēc kvalifikācijas beigām Nitišs kopvērtējumā “SuperCar” klasē ierindojās 16. pozīcijā, pirmo reizi sezonā neiekļūstot pusfinālu kārtā.

Tikmēr dramatiskā finālā uzvarēja sezonas līderis Peters Solbergs, kurš par 0.005 sekundēm finišā uzveica Matiasu Ekstromu.

Pasaules čempionātā Solbergs vēl vairāk nostiprinājies vadībā, bet Nitišs no otrās vietas atkritis uz trešo, šobrīd atrodoties 2 punktus aiz Tomasa Heikinena.

Sezonas turpinājums jau pēc vienas nedēļas, kad 27. un 28. septembrī notiks desmitais pasaules čempionāta posms.

Info: rallycrossrx.com