Nitišs startēs pasaules rallijkrosa čempionāta posmā Turcijā

Šodien ar pirmās kvalifikācijas kārtas izlozi sāksies Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta (Pasaules RX) vienpadsmitais posms Turcijā. Prestižākajā Supercar klasē dalību sacensībās pieteikuši 20 piloti, arī jēkabpilietis Reinis Nitišs, kuram šis būs pēdējais pārbaudījums pirms došanās uz Pasaules RX noslēdzošo posmu Argentīnā novembra beigās.

Pasaules RX priekšpēdējais posms norisināsies Intercity Istanbul Park trasē, kura no 2005. līdz 2011. gadam uzņēma Formula 1 sacensības. 1346 metrus (60% asfalts, 40% grunts) garā rallijkrosa trase vedīs caur oriģinālā Formula 1 apļa pēdējiem trim līkumiem un starta/finiša taisnes sākumu, kas būs savienoti ar no jauna izveidotām grunts sekcijām. Līdz šim bija ierasts, ka rallijkrosa trases segums vairākkārtīgi mainās, un braucējiem visu laiku tam ir jāpielāgo savs braukšanas stils.

Sacensības Turcijas Intercity Istanbul Park atšķirsies ar to, ka trase izveidota no divām daļām – asfalta un grunts. Trases seguma maiņa notiks vien divas reizes – apļa sākums ir uz asfalta, kam seko grunts daļa, kas pirms starta/finiša taisnes atkal pāriet uz asfaltu. Paredzams, ka šādas garas, viena seguma trases daļas, būs ieguvums skatītājiem, kuri varēs uzskatāmi novērtēt katra sportistu ātrumu uz atšķirīgajiem segumiem.

Reinis Nitišs līdz Pasaules RX Turcijas posmam iekrājis 167 punktus, un Supercar klases kopvērtējumā Nitišs šobrīd ierindojas trešajā vietā. Lai gan par pasaules rallijkrosa čempionu pēc iepriekšējā posma Itālijā jau ir kļuvis Peters Solbergs, Nitišam par kopvērtējuma pozīciju vēl jāpacīnās. Otrajā vietā ierindojies soms Tomas Heikinens, kuram 175 punkti. Tikmēr Nitišam krietni pietuvojies arī ceturtajā vietā esošais zviedrs Timijs Hansens, kurš no latvieša atpaliek par 15 punktiem.

“Par trasi neko vēl komentēt nevaru, jo pirmo reizi tajā braukšu sestdien no rīta. Tomēr, cik esmu dzirdējis un redzējis, tad tā ir ļoti tehniska un sarežģīta. Tomēr, tajā ir gari asfalta līkumi, kam vajadzētu atbilst manam kartinga braukšanas stilam. Trasē izveidoti arī divi tramplīni, kas noteikti iepriecinās visus rallijkrosa fanus gan trasē, gan pie TV ekrāniem!

Katrā no pēdējiem trim notikušajiem posmiem startēja, vidēji, 40 dalībnieki, savukārt Turcijas posma dalībnieku sarakstā redzami 20 autosportisti. Iespējams, kādam tas var šķist maz un var domāt, ka vieta finālā man jau garantēta, tomēr, skatoties uzmanīgāk, Turcijā startēs teju visi spēcīgākie čempionāta braucēji, kuriem pievienosies arī amerikāņi Taners Fausts un Kens Bloks. Turcijā, lai iekļūtu pusfinālā, būs jāapsteidz astoņi braucēji, un to varēs izdarīt vien veicot četrus teju perfektus un nekļūdīgus kvalifikācijas braucienus.

Šobrīd atlikušas divas man ļoti svarīgas sacensības, kurās ne tikai jāiemācās jaunas trases un jākrāj pieredze, bet arī jāiegūst maksimāli daudz čempionāta punkti. Mani izcīnītie punkti ir svarīgi ne tikai individuālajā, bet arī komandu vērtējumā, tāpēc visa komanda strādā teju dienu un nakti, lai mana automašīna būtu tehniski ideālā stāvoklī un uz Argentīnu mēs dotos jau daudz izdevīgākā pozīcijā!” cīņasspara piepildīts pirms došanās uz Turciju ir Reinis Nitišs.

Pasaules RX Turcijas posma izšķirošo notikumu tiešraides translācija Pasaules RX oficiālajā interneta mājas lapā FIA World Rallycross Championship. paredzēta svētdien, 11. oktobrī plkst. 14:00. Tikmēr translāciju ierakstā ar komentāriem latviešu valodā svētdien no plkst. 16:00 varēs skatīt kanālā Viasat Sport Baltic.

Info: Jānis Unbedahts
Foto: Qnigan.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *