Māris Līcis gatavojas startam Portugālē

Info, foto: Rihards Stīrijs

Startam Eiropas čempionātā autokrosā, kas sākas jau pēc nepilnām divām nedēļām, 16.-17. aprīlī, Portugālē gatavojas arī Buggy 1600 klases pārstāvis, jēkabpilietis Māris Līcis, kurš ar mērķi iepazīt citu valstu trases, konkurentus un aprast ar čempionāta atmosfēru, Eiropā debitēja pagājušajā sezonā. Lai gan Māra vārds ir atrodams Portugāles, kā arī otrā posma, kurš norisināsies nedēļu vēlāk Saint Martin Valmeroux trasē Francijā, dalībnieku sarakstos, pilnīga skaidrību par došanos uz čempionāta tālākajiem posmiem Māris Līcis un viņa pārstāvētā Alko Racing Team komanda sola šīs nedēļas laikā, jo joprojām notiek saspringts darbs pie bagija gatavošanas.

Jau pēc nepilnām divām nedēļām startē Eiropas čempionāts. Kā notiek gatavošanās jaunajai sezonai?

“Sezonai gatavojamies jau no šī gada sākuma. Pēdējās divas nedēļas bagiju taisām no agra rīta līdz vēlam vakaram, jo jūtam, ka laika paliek arvien mazāk un mazāk. Pagaidām par aizbraukšanu vēl neesmu pārliecināts, tās varbūtība ir kādi 70%, jo bagijs vēl arvien tiek taisīts, un es neesmu ar to izbraucis, tāpēc nezinu, vai viss darbosies, kā vajadzētu. Tikai nedēļas sākumā būs sagādātas visas nepieciešamās detaļas, un līdz šīs nedēļas nogalei viss būs gatavs. Tad mašīnu arī testēsim. Ja viss darbosies, kā vajag, tad jau svētdienas vakarā izbrauksim no mājām. Ceru, ka man Foz Coa trase patiks un ātri varēšu pierast pie trases trajektorijām, un labi nobraukt posmu, jo neesmu tur vēl braucis. Konkurenti ir stipri. Būs grūti, bet cīnīšos.”

Pagājušajā sezonā tu biji sev uzstādījis mērķi pēc iespējas labāk iepazīt Eiropas trases un iejusties atmosfērā. Ko esi iemācījies un apguvis?

Jā, mērķis bija saprast, kas notiek citās Eiropas trasēs, jo Bauskā jau biju braucis un dažas nianses jau zināju. Citās Eiropas trasēs vairākas lietas notiek citādāk; katrai trasei ir savas nianses, kuras ir svarīgas. Vislielāko pieredzi es guvu tajās trasēs, kuras bija izvietotas kalnos, piemēram, Nova Paka.”

Kādas pārdomas radušās par Eiropas trasēm, kuras tev patika – kuras nē?

“Trases ir dažādas, katrai ir kaut kas unikāls un neparasts, piemēram, jāzina nianses riepu izvēlē, jo Ungārijas trasē riepu protektori tika stipri sabojāti pēc katra brauciena trases seguma dēļ, tāpēc tur noteikti ir nepieciešami vairāki riepu komplekti.

Visvairāk man tomēr patīk Bauskas trase, jo tā ir vislabāk zināma. Bet, ja man jāizvēlas no Eiropas trasēm, tad patīk arī Ungārijas Nyirad un Nova Pakas trase Čehijā.

Īsti nezinu iemeslu, bet man nepatika Prerova, varbūt tāpēc, ka līdz galam vēl neiepazinu trasi un vislabākās trajektorijas. Kā arī man ne pārāk patika Itālijas Maggiora, jo tur sportisti brauca gan pa trasi, gan ārpus tās, kas man nešķiet pieņemami un noteikumiem atbilstoši.”

Kādus mērķus esi sev uzstādījis šai Eiropas čempionāta sezonai?

Protams, jo augstāks rezultāts, jo labāk! Bet, galvenokārt, gribētu izcīnīt pēc iespējas vairāk punktu. Startēšu pirmajos piecos posmos, bet pēc tam skatīsimies, kādi rezultāti būs sasniegti un kas kopumā veidojas.”

Vai startēsi arī Latvijas čempionātā?

“Varbūt kādā no Latvijas čempionāta posmiem startēšu, liela iespējamība, ka tā būs Bauskas trase, bet par citiem posmiem nezinu, jo galvenais šī gada mērķis ir ar lielāku atdevi nobraukt Eiropas posmus. Ja brauksim abos čempionātos, tad apmierinošu rezultātu nebūs nevienā.”

Pagājušajā sezonā sūdzējies par dažādām tehniskām likstām un nepilnībām ar bagiju. Ko esat uzlabojuši, vai ir kādi jauni risinājumi?

“Uzlabojumu ir daudz – aizmugurējās daļas pārbūve, diferenciāļu uzlabošana, kā arī motora uzlabojumi un bagija svara samazināšana. Cerams, ka būs labāk! Neesmu vēl braucis un nezinu kā būs, jo bagijs vēl ir tapšanas procesā.”

Ko sagaidi no Eiropas čempionāta posma Bauskā?

“Protams, visu to labāko! Lai būtu dalībnieki, lai būtu skatītāji un, galvenais, lai izdodas sasniegt labus rezultātus.”

Māra Līča un viņa pārstāvētās komandas piedalīšanās čempionātā nebūtu iespējama bez ģenerālsponsora Sia Alko un sponsoru Auto Kada, Virši-A un Hansa Flex atbalsta. Komandas aktivitātēm var sekot līdzi Alko Racing Team oficiālajā mājas lapā www.alko-team.1w.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *