Līcis no Lietuvas autokrosa atgriežas ar čempiona titulu

Aizvadītās nedēļas nogalē Lietuvā, Vilkiču trasē norisinājās Baltijas autokrosa čempionāta trešais posms. Buggy 1600 klasē bija 9 dalībnieki – trīs jēkabpilieši – Māris Līcis, Intars Grandāns un Jānis Ščerbickis, kas nu jau visi pārstāv ALKO Racing Team, valmierietis Ervins Grencis un 5 lietuvieši.

Laika kontroles braucienos Mārim Līcim un Intaram Grandānam attiecīgi 2. un 3. ātrākais laiks aiz lietuvieša Tautvida Urbas. Mūsējie būtu ātrāki, bet Līča bagijam pēdējā trases līkumā bija priekšējās piekares defekts, līdz ar to viņš sagriezās, tāpēc lēnāks kļuva arī Grandāns, kas sekoja Mārim.

Pirmajā kvalifikācijas braucienā mūsējiem lielisks starts un tik pat lielisks finišs: Māris – pirmais, bet Intars – otrais, aiz sevis atstājot Tautvidu Urbu.

Otrajā kvalifikācijas braucienā Māris izvirzījās vadībā, bet pieļāva kļūdu, un pirmo vietu braucienā izcīnīja Intars, savukārt trešais atkal Urba.

Trešais kvalifikācijas brauciens izvērtās ļoti nepatīkams. Par spīti Līča izcīnītajai uzvarai braucienā, komandai rūpes sagādāja darbs pie Intara bagija sagatavošanas finālam. Trešā kvalifikācijas brauciena startā tehnisku problēmu dēļ Grandāna bagijs noslāpa un neizkustējās no vietas. Otrās un trešās rindas braucējiem izdevās Intaru apbraukt, bet no ceturtās rindas startējošais Toms Zavarskis ietriecās Grandāna bagija aizmugurē, ievērojami sabojājot Intara bagiju.

Pateicoties komandas darbam, finālā uz starta bija iespējams redzēt abus balti-zilos ALKO Racing Team bagijus. Māris startēja no pirmās rindas, bet Intars – no otrās. Viņa tehnika vairs nebija konkurētspējīga brauciena pirmo vietu izcīnīšanai, bet startēt un cīnīties vajadzēja, jo šajā posmā svarīgs bija katrs kopvērtējuma punkts. Māris čempionāta priekšpēdējā posmā izcīnīja savu trešo uzvaru sezonā, savukārt Intars brauciena laikā cīnījās par ceturto vietu, bet finišēja piektais. Uz pjedestāla šajā posmā kāpa arī Ervins Grencis (2. vieta) un Sauļus Žunda (3. vieta). Jānim Ščerbickim kvalifikācijas braucieni nebija tik veiksmīgi, bet finālā izdevās izcīnīt sesto vietu.

Uzvarot trijos no četriem sezonas posmiem, Māris Līcis jau pirms pēdējā posma sev nodrošinājis šīs sezonas čempiona titulu Buggy 1600 klasē, bet Vilkiču posmā izcīnītā 5. vieta Intaram Grandānam vēl joprojām dod iespēju ar 38 punktiem noturēties kopvērtējuma otrajā vietā. Intaram seko Tautvids Urba ar 35 punktiem, Ervins Grencis ar 34 punktiem, Sauļus Žunda ar 30 punktiem un Ričards Lepšis ar 29 punktiem. Jānis Ščerbickis ar 23 punktiem pagaidām kopvērtējuma 8. vietā.

ALKO Racing Team gatavojas saspringtam čempionāta noslēdzošajam posmam, kas 13. septembrī norisināsies Lietuvā, Šakjai trasē. Pagaidām sacensībām pieteikušies 9 Buggy 1600 klases braucēji – Līcis, Grandāns, Ščerbickis, Urba, Zavarskis, Lepšis, S. Žunda, Zaics un Lugausks. Domājams, ka šajā posmā neredzēsim Ervinu Grenci, jo tajā pašā laikā norisināsies Eiropas autokrosa čempionāta noslēdzošais posms Francijā. Baltijas čempionāta kopvērtējuma otrās un trešās vietas ieguvēju intriga saglabāsies līdz pēdējam finiša brīdim, jo punktu atšķirība ir pārāk maza – kas nobrauks ātrāk, tas kopvērtējumā būs labāks!
Tiksimies Šakjai un turēsim īkšķus par Intaru Grandānu un ALKO Racing Team sezonas dubultuzvaru!

Piedāvājam noskatīties Vilkiču Buggy 1600 klases finālu:

Info: alko-team.1w.lv
Foto: alko-team.1w.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *