Latvijas pārstāvis Reinis Nitišs pēc diviem NEZ rallijkrosa posmiem pārliecinoši pirmais NEZ 1600 klasē

Info: Dace Janova, R.Nitiša preses pārstāve

20.maijā, uzvarot Norvēģijā notiekošajā NEZ rallijkrosa čempionāta posmā NEZ 1600 klasē, un vēl pirms nedēļas – iegūstot otro vietu Dānijas posma A finālā, savu pirmo NEZ rallijkrosa sezonu veiksmīgi ir uzsācis viens no daudzsološākajiem Latvijas jaunajiem autosportistiem Reinis Nitišs.

Kaut gan pagājušajā gadā Nitišs ar panākumiem jau tika startējis NEZ 2000 klasē, viņa rezultāti tika anulēti, jo sportista vecums (15 gadi) pēc NEZ nolikuma šajā ieskaites klasē startēt neļāva.

Dānijā, Nisumas trasē rīkotajā sacensībā startēja divi Latvijas pārstāvji – NEZ 1600 klases braucējs Reinis Nitišs un NEZ 2000 klases vicečempions Mārtiņš Porietis. Nitišs izcīnīja otro vietu pirmajos divos kvalifikācijas braucienos, un startējot no otrās vietas, tika iegūts sudrabs arī finišā, kur A finālā Reinis Nitišs piekāpās tikai mājiniekam, pagājušā gada Eiropas vicečempionam Ulrikam Linemanam.
Otrs Latvijas sportists, Mārtiņš Porietis, kurš brauca NEZ 2000 klase, pirmajos braucienos esot vadošajā pieciniekā, diemžēl sacensību nefinišēja dzinēja problēmu dēļ.

Reiņa Nitiša Peugeot 260 pēc Dānijas posma Latvijā nemaz neiegriezās, jo tālāk devās ceļā uz Norvēģiju. Te Momarkenas trasē 20.maijā notika NEZ rallijkrosa čempionāta otrais posms. Latviju te pārstāvēja trīs sportisti, NEZ 1600 klasē Reinis Nitišs un Reinis Safonovs, bet NEZ 2000 klasē Mārtiņš Porietis.

Momarkenas trasē treniņi un pirmais kvalifikācijas brauciens norisinājās pa slapju segumu, miglā un lietū. Trase Nitišam, atšķirībā no lielākās daļas sportistu, bija nepazīstama, nezināšanas dēļ netika izmantota arī iespēja treniņu nolūkos startēt iepriekšējā dienā šajā pat trasē notiekošajā Norvēģijas čempionāta posmā. Tomēr tas netraucēja Reinim parādīt lielisku sniegumu, un viņš bija ātrākais pirmajos kvalifikācijas braucienos.

Trešajā braucienā Nitiša auto atskrūvējās gāzes trosīte, par laimi, to izdevās laicīgi pamanīt un novērst pirms fināla brauciena.

Pēc galvenā fināla apbalvošanas ceremonijā Norvēģijā šogad skanēja Latvijas valsts himna – Reinis Nitišs guva pārliecinošu uzvaru NEZ 1600 klasē. Aiz viņa palika norvēģis Roberts Āmodts, trešais lietuvietis Ernests Staponkus, ceturtais – Reinis Safonovs. Mārtiņš Porietis finālā bija jau nokļuvis trešajā vietā NEZ 2000 klasē, bet, tāpat kā Dānijas posmā, radās problēmas ar automašīnas dzinēju, un finišs tika sasniegts kā septītajam.

Šobrīd Reinis Nitišs ir pārliecinošs līderis NEZ 1600 klasē, apsteidzot otrās vietas ieguvēju par septiņiem punktiem. NEZ rallijkrosa čempionātā atlikuši vēl divi posmi, kas šovasar notiks Lietuvā un Latvijā, Mūsas trasē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *