Jūnija sākumā Mūsas trasē unikāls autosporta notikums

Foto: Kalvis Zaļaiskalns

Jūnija mēnesis tiks atklāts ar lielākajām autokrosa sacensībām Latvijā, FIA Eiropas autokrosa čempionāta un Latvijas autokrosa čempionāta 2023. gada sezonas otrie sacensību posmi. 3. un 4. Jūnijā. Leģendārajā “Mūsa Raceland” trasē sacentīsies teju 120 Latvijas čempionāta censoņu un ap 60 labāko Eiropas braucēju, tai skaitā latvieši Andris un Juris Kuļikovski, Māris Līcis, Ervins Grencis un Māris Neikšāns.

Sacensības tiks aizvadītas divu dienu garumā, sestdien 3. jūnijā un svētdien 4. jūnijā. Šogad Eiropas čempionāta dalībnieki sacentīsies trīs bagiju klasēs: Super Buggy, Buggy 1600, kā arī Junior Buggy. Dalībnieku sarakstos redzami arī pašmāju sportistu pieteikumi. Šobrīd zināms, ka līdzi varēs just pieciem autosportistiem. Uz starta Buggy 1600 klasē, 26 dalībnieku konkurencē, Andris Kuļikovskis un Māris Līcis. Jaudīgākajā klasē Super Buggy, 18 dalībnieku konkurencē, Ervins Grencis, Juris Kuļikovskis un iepriekš jau minētais Māris Līcis, kas gan ir interesants pavērsiens, jo sportists pieteicies divās klasēs. Negaidīts, bet noteikti visiem patīkams pārsteigums ir Latvijā labi zināmā autosportista Māra Neikšāna pieteikums Super Buggy klasē.

Šis gads atnesis arī jaunumus, kopā ar Eiropas čempionātu, savus startus Mūsā piedzīvos arī teju 120 Latvijas autokrosa čempionāta un kausa braucēji. Trasē redzēsim piecas bagiju un četras salonautomašīnu klases. XTM Mini bagiji 18 braucēju sastāvā, Junior Xtreme bagiju klasē 10 pieteikumi, Xtreme bagijos sacentīsies 14 sportisti, jaudīgajā B1600 bagiju klasē 8, bet skatītāju iemīļotajā B6000 bagiju, jeb krokodilu klasē 6. Salonautomašīnu klasēs visplašāk pārstāvēta būs 2000 Super klase, pieteikumos 25 uzvārdi. Open klasē 13 braucēji, Vaz klasika uz starta 10, bet 1600 klasē 11 braucēji.

Jānis Bergs, Eiropas autokrosa čempionāta posma Latvijā rīkotājs: “Šo gadu uzsākām ar dažādiem uzlabojumiem trasē, lai veicinātu trases attīstību. Ļoti labi sastāvi dalībnieku sarakstos, gaidāmi ap 60 braucējiem trīs Eiropas čempionāta klasēs, kas ir labs skaitlis, vairāk nekā iepriekšējos gadus. Spēcīgi latviešu braucēji – Andris un Juris Kuļikovski, Māris Līcis, Ervins Grencis un Māris Neikšāns, Māra pieteikums noteikti ir patīkams pārsteigums visiem! Runājot par Latvijas čempionātu, liels prieks, ka čempionāts ir ļoti audzis, gandrīz 120 mašīnas uz starta.”

“Liels prieks un gandarījums apvienot šos divus spēcīgos čempionātus un radīt skatītājiem lielākos autokrosa svētkus Baltijas regionā. Noteikti aicinu visus nākt un piedzīvot lielisku pasākumu, atbalstot gan vietējos varoņus, gan Eiropas braucējus, cīņas būs spraigas, līdz pēdējiem milimetriem. Skatītājiem būs interesantas abas sacensību dienas, pasākums visai ģimenei, ar gardu ēdienu un dažādām izklaidēm mazākajiem faniem. Kvēlākie fani droši var ierasties ar teltīm un būt sacensību karstumā visu pasākuma norises laiku. Šajā gadā esam spējuši piedāvāt pieejamākas cenas skatītājiem, kā arī iespēju apmeklēt pasākumu pēc izvēles – vienu vai divas dienas.”

“Mums, kā rīkotājiem, šis būs liels izaicinājums, izvietot lielo daudzumu braucēju dalībnieku parkā, nodrošināt ar visu nepieciešamo, tas prasa daudz enerģiju un resursu, bet tas ir to vērts, zinot, ka rīkojam tik vērienīgu notikumu, kas Baltijā notiek pirmo reizi.”

Arnis Odiņš, Latvijas autokrosa kurstības virzītājs Latvijā: “Šogad jau cerējām, ka dalībnieku skaits pieaugs un jau no pirmā posma redzam rezultātu. Šī ir unikāla iespēja, apvienot Eiropas un Latvijas čempionātus, kur mazajiem braucējiem savos pirmajos soļos autosportā ir iespēja būt blakus lielajiem vīriem, kuri “vago” Eiropas trases. Domāju, ka ikviens šo nedēļas nogali Bauskā atcerēsies ilgi. Trase noteikti būs sagatavota augstākajā līmenī un izturēs lielo dalībnieku skaitu visu sacensību laiku.”

“Ceram uz plašu atbalstu no skatītājiem un līdzjutējiem, jo tik intensīvas cīņas, un šādu pasākuma formātu nenākas redzēt bieži. Latviešu sastāvs Eiropas čempionātā liek noprast, ka redzēsim kvalitātīvu un spraigu sacīksti. Latvijas čempionāts aktīvi strādā, lai piesaistītu jaunos braucējus autokrosam, tāpēc prieks redzēt, ka aktīvi šajā sezonā aug XTM Mini bagiju un Junior Xtreme klases. Jāsaka arī liels paldies čempionāta atbalstītājiem, kuri tic AXLatvia projektam un palīdz padarīt čempionātu un tā braucējus redzamākus!”

Ieejas biļetes uz autosporta pasākumu pieejamas tirdzniecības portālā www.bilesuserviss.lv. Jaunumiem iespējams sekot līdzi mājaslapās www.musa.lv, www.axlatvia.lv, kā arī sociālajos tīklos Facebook / @eiropasax, @axlatvia un Instagram / @eiropasax, @axlatvia.

Pasākuma norise iespējama pateicoties Starptautiskajai Automobiļu federācijai, Latvijas Automobiļu federācijai, Izglītības un zinātnes ministrijai, kā arī Bauskas novadam. Pasākumu atbalsta: Latvijas nafta, SteelTech, Essve, Milwaukee, Valtek, Print service, CULT, Bauskas alus, MKM Mežs, Johnny Bloom’s, www.sdk.lv, Ramirent, Stokker, E67 Shop.

2023. gada FIA Eiropas autokrosa čempionāta kalendārs:

2. posms / Bauska, Latvija / 3.-4. jūnijs
3. posms / Vilkiči, Lietuva / 10.-11. jūnijs
4. posms / Mačenberga, Vācija / 24.-25. jūnijs
5. posms / Nova Paka, Čehija / 1.-2. jūlijs
6. posms / Senžorža-de-Montaigu, Francija / 22.-23. jūlijs
7. posms / Prērova, Čehija / 26.-27. augusts
8. posms / Svētā Ignija de Versa, Francija / 16.-17. septembris
9. posms / Maggiora, Itālija / 23.-24. septembris
10. posms / Mallerussa, Spānija / 7.-8. Oktobris

2023. gada Latvijas autokrosa čempionāta un kausa kalendārs:

2. posms / Mūsa Raceland trase, Bauska / 3.-4. jūnijs
3. posms / Pilskalnu autotrase, Jēkabpils / 15. jūlijs
4. posms / Vecpils autotrase, Vecpils / 29. jūlijs
5. posms / Teperis, Smiltene / 27. augusts
6. posms / Pluņģe, Lietuva / 16. septembris

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *