Jānis Baumanis Lielbritānijā izcīna otro vietu bagiju klasē

Rallijkrosa braucējs Jānis Baumanis guvis otro vietu Lielbritānijas čempionāta posmā Lidenhilā, kur startēja ar RX150 klases bagiju. Tikmēr viņa brālis Artis Baumanis nevarēja startēt “Super 1600” finālā mašīnas paaugstinātā trokšņa līmeņa dēļ.

Visos trīs kvalifikācijas braucienos Jānis Baumanis ierindojās otrajā vietā, bet pēc tam stājās uz starta finālā, jo pusfināli šai klasei netika rīkoti. Arī finālā Baumanis ierindojās otrajā vietā, sešus apļus ilgušajā cīņā piekāpjoties tikai Krisijam Palmeram, kurš finišēja 6,5 sekundes priekšā. Trešo vietu guva Adams Sardžents, kurš no uzvarētāja atpalika 24,6 sekundes.

“Ar šo sacensību esmu ļoti apmierināts, jo gribēju izpētīt trasi, saprast, kā tā mainās dienas gaitā, kādas tā rada braukšanas īpašības,” pēc finiša sacīja Jānis Baumanis. “Esmu apmierināts ar rezultātu, lai gan finālā saplīsa logu slotiņa, kā rezultātā redzamības gandrīz nebija – ar visu to rezultāts ir ļoti labs. Viss kārtībā.”

Jāatgādina, ka šogad Jānis Baumanis aizvadīs pirmo sezonu pasaules rallijkrosa čempionātā “SuperCar” klasē, kamēr viņa brālis Artis gatavojas pirmajai sezonai Eiropas rallijkrosa čempionātā “Super 1600” klasē.

Lielbritānijas rallijkrosa čempionāta posmā Lidenhilā startēja arī Artis Baumanis. “Super 1600” klasē viņš uzvarēja savos braucienos pirmajās divās kvalifikācijas kārtās, tomēr trešajā braucienā uz starta nedevās neviens no “SET Promotion” komandas pilotiem.

Lielbritānijā motoru sports pamatīgi tiek ietekmēts no vides uzraugiem, trasēm jāaizvada smaga cīņa ar trokšņu līmeņa problēmām, kā dēļ cieš ne tikai rallijkross, bet arī vietējā mēroga šosejas un citas sacensības. Šajā gadījumā visām trim “SET Promotion” mašīnām konstatēts trokšņu pārkāpums.

Pusfinālā Artis atkal varēja startēt un guva uzvaru, taču finālam netika pielaists, jo mašīnas troksnis atkal izrādījās pārāk liels.