Ervins Grencis izcīna bronzu Eiropas autokrosa čempionāta posmā Mūsas trasē

Vakar, 4. jūnijā, leģendārajā “Mūsa Raceland” trasē noslēdzās apvienotās Eiropas un Latvijas autokrosa čempionātu sacensības. Latviešiem veiksmīgi starti, “SuperBuggy” klasē Ervins Grencis trešais, Māris Neikšāns ceturtais, bet Māris Līcis astotajā pozīcijā. 1600 bagiju ieskaitē Andris Kuļikovskis noslēdza sacīksti pusfināla braucienā. Noskaidroti otrā posma ātrākie Latvijas autokrosa čempionāta kuplajā braucēju vidū.

Mūsas trasē, Bauskā, aizvadītajā nedēļas nogalē norisinājās unikāls autosporta notikums – apvienots Eiropas autokrosa čempionāta otrais posms, kā arī Latvijas autokrosa čempionāta un kausa otrais posms. Teju 60 Eiropas braucēji, tostarp četri latvieši, sacentās trīs bagiju klasēs Junior buggy, Buggy 1600 un Super buggy. Latvijas čempionātā uz starta deviņās ieskaites klasēs, piecās bagiju un četrās salonautomašīnu, cīņās devās 115 sportisti.

Labāko rezultātu Eiropas čempionātā no latviešiem uzrādīja Ervins Grencis, izcīnot trešo pozīciju klasē, burtiski dažas sekundes simtdaļas vēlāk finišu finālā sasniedza Māris Neikšāns, ierindojoties ceturtajā pozīcijā, bet Māris Līcis šo braucienu noslēdz astotais. 1600 bagiju klasē Andris Kuļikovskis diemžēl nekvalificējās fināla braucienam un noslēdza sacīksti pusfināla braucienā. Eiropas autokrosa braucēji finālu braucienus aizvadīja neilgi pēc kārtīgām lietusgāzēm – trases segums bija slapjš un dubļains, kas galvenos braucienus padarīja īpaši izaicinošus braucējiem, bet interesantus skatītājiem.

Ervins Grencis, trešās vietas ieguvējs Eiropas čempionāta posmā Bauskā Super bagiju klasē: “Vispār gāja traki, braukt pa dubļainiem apstākļiem Mūsas trasē, tas ir kaut kas neredzēts un nepiedzīvots. Starts padevās labs un labi, ka pirmajā līkumā tiku cauri veiksmīgi. Grūti pat atcerēties, kas pirmajā aplī notika, jo tur pozīcijas nomainījās strauji – izaicinošs fināla brauciens. Finišā esam, priecājos dot intervijas!”

Māris Neikšāns, ceturtās vietas ieguvējs Eiropas čempionāta posmā Bauskā Super bagiju klasē: “Lieliska sacensība, ļoti mainīgām sekmēm un ļoti emocionāla. No labiem rezultātiem kontrol-braucienos, trešās vietas pirmajā kvalifikācijā līdz salauztai mašīnai un pēdējai vietai vienā no iebraucieniem, no vinnēta starta līdz gandrīz palikšanai pēdējam. Mainīga un jāsaka, ka viena no emocionālākajām un interesantākajām, kā arī sarežģītākajām sacensībām, kurās esmu piedalījies. Super bagijs nav rotaļlieta, tā ir ļoti jaudīga mašīna, nepieciešama liela koncentrēšanās, labs līmenis pilotam. Nebija viegli, bija arī jāspēj psiholoģiski savākties, jo man bija jādomā ne tikai par savu braucienu, bet arī par meitiņas Patrīcijas startiem. Šīs sacensības bija ļoti spilgtas, kuras noteikti atcerēšos vēl ilgi!”

Eiropas autokrosa čempionāta otrā posma rezultāti:

Junior bagiji:
1. Arnošt Florián (CZE) 2. Malone Feuillade (FRA) 3. Eliška Plna (CZE)
1600 bagiji
1. Remo Kobras (AUT) 2. Damien Crépeau (FRA) 3. Jakub Novotny (CZE) … 15. Andris Kuļikovskis (LVA)
Super bagiji
1. Vincent Mercier (FRA) 2. Petr Nikodém (CZE) 3. Ervins Grencis (LVA) 4. Māris Neikšāns (LVA) … 8. Māris Līcis (LVA)

Latvijas čempionāta dalībnieki otrajā sacensību dienā aizvadīja trešo kvalifikāciju, B finālus, kā arī sacensību galvenos, fināla, braucienus.

1600 bagiju klasē visu nedēļas nogali lielisku sniegumu demonstrēja Niks Apfelbaums, kurš ir šīs sezonas debitants, fināla braucienā Niks palika nepārspēts un kāpa uz pjedestāla augstākā pakāpiena. XTM Mini bagiju klasē finālā uz starta labākie 12 jaunie braucēji, šoreiz pjedestālu dalīja trīs lietuvieši. Xtreme Junior bagiju klasē vērā ņemamu sniegumu demonstrēja Jānis Kozlovskis, tomēr fināla braucienā Jāņa bagijs piedzīvo avāriju un atlikušajiem braucējiem pārbrauciens – sīvā cīņā ar Robertu Čākuru finišā pirmais Raivo Jānis Beierbahs. Xtreme bagiju klasē skaists fināls ar dažādām džokeru izspēlēm. Uzvaru sasniedz Gatis Geisters, bet čempions Neško piedzīvo izstāšanos tehnikas problēmu dēļ.

Open klases fināla fotofinišā Artis Radionovs notur Aigara Bajāra uzbrukumu. Pirmā posma uzvarētājs Ints Jeršovs izstājās, kura finālu, šķiet, iznīcināja tehnikas problēmas. VAZ Klasika klasē interesantas cīņas, bet Armands Ķēniņš sasniedz pārliecinošu uzvaru. 1600 klasē spraigs fināls, lai gan Jāņa Spīķa un Rūdolfa Bogena izstāšanās nedaudz nozaga intrigu. Pēdējā aplī līderis bija Juris Narubins, taču finiša pēdējos metros viņu apspēlēja lietuvietis Edvinas Mikniuss, sasniedzot uzvaru.

Interesants fināls 2000 Super klasē, braucienu kontrolēja Ivo Gabrāns, tomēr Ivo mašīna palika lēna, tehnisku problēmu dēļ. Vadībā nonāca Dainis Krūmiņš, kura pārsvars bija vairāk nekā pārliecinošs, taču pēdējā aplī izstājās arī viņš. Negaidīti izstājās arī pirmā posma uzvarētājs Viesturs Plētiens. Pirmajā vietā negaidīti nonāca Sandris Vigulis, svinot savu pirmo uzvaru Latvijas čempionāta posmā!

B6000 klasē finālā uzvaru sasniedz igaunis Ott Kevvai, pārliecinoši sakaujot konkurentus. Nākamās pozīcijas latviešiem, Jānim Kozlovskim un Aināram Ramatam.

Latvijas autokrosa čempionāta un kausa klašu rezultāti otrajā posmā:

XTM MINI bagiji
1. Kristupas Pilipavičius (LTU) 2. Patrikas Dungveckis (LTU) 3. Germantas Geležinis (LTU)
Junior Xtreme bagiji
1. Raivo Jānis Beierbahs (LVA) 2. Roberts Čākurs (LVA) 3. Marsels Raivo Romanovskis (LVA)
Xtreme bagiji
1. Gatis Geisters (LVA) 2. Markuss Ūtēns (LVA) 3. Roberts Rumbenieks (LVA)
B1600 bagiji
1. Niks Apfelbaums (LVA) 2. Māris Riekstiņš (LVA) 3. Justs Grencis (LVA)
VAZ klasika
1. Armands Ķēniņš (LVA) 2. Kristaps Eglītis (LVA) 3. Ivo Žilde (LVA)
Open
1. Artis Radionovs (LVA) 2. Aigars Bajārs (LVA) 3. Artis Voicišs (LVA)
1600
1. Edvinas Mikniuss (LTU) 2. Juris Narubins (LVA) 3. Ģirts Kuzmanis (LVA)
Super 2000
1. Sandris Vigulis (LVA) 2. Dairis Platovs (LVA) 3. Toms Lielais (LVA)
B6000 bagiji
1. Ott Kevvai (EST) 2. Jānis Kozlovskis (LVA) 3. Ainārs Ramats (LVA)

Eiropas autokrosa čempionāta un kausa trešais posms jau šajā nedēļas nogalē Vilkiču trasē, Lietuvā. Latvijas autokrosa čempionāta un kausa trešais sacensību posms Pilskalnu autotrasē, Jēkabpilī, 15. jūlijā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *