Bauskas posmā uzvar čehi un krievs, Zēbergs ceturtais

Info: Mārtiņš Dzenītis

Eiropas autokrosa čempionātā Bauskā, „Mūsas” trasē, par uzvarētājiem kļuva čehi Ladislavs Hanāks un Petrs Tureks attiecīgi „Divīzija 3A” un „Divīzija 3″ klasēs, kā arī krievs Aleksandrs Kvašņins „Divīzijā 1″. Aldis Zēbergs „Divīzijā 1″ ieguva ceturto vietu, bet „Rīgas Brīvostas kausu” Nacionālās klases braucējiem izcīnīja Ulvis Bujāns.

„Divīzijā 1″ īstu varoņdarbu veica „Autocross Team Latvia” sportists Jānis Bogdanovičs un viņa mehāniķu brigāde. Aizvadījusi visu nakti garāžā, komanda atjaunoja vakar sabojājušos dzinēju, nomainot izdegušos virzuļus. Septiņos no rīta auto atkal darbojās, astoņos bija „Mūsas” sporta kompleksā, bet ap diviem pēcpusdienā jau cīnījās par uzvaru trešajā kvalifikācija sērijā. Galu galā, iekļuvis B finālā, Jānis tajā nostartēja godam un iekļuva A finālā, tātad labāko desmit skaitā! Fantastisks sasniegums sportistam, kura menedžeris un brālis Juris Bogdanovičs vēl vakar novērtēja Jāņa iespējas startēt ar „ne vairāk kā pieciem procentiem”. Finālā Jānis pievienojās Aldim Zēbergam – Zēbergs startēja no piektās pozīcijas, Bogdanovičs no desmitās. Diemžēl finālā Bogdanoviča automašīnai diezgan ātri sākās problēmas ar transmisiju, tādēļ Jānis palika septītais. Savukārt Zēbergs skaistā cīņā guva ceturto vietu, kas viņa teju 10 gadus vecajai tehnikai ir lielisks sasniegums. Turklāt vēl pēdējā aplī Aldim pietrūka nieka tiesas, lai apdzītu trešajā vietā braucošo ungāru Tomašu Kārai. Pirmais finišā krievs Sergejs Kvašņins, otrais čehs Vaclāvs Fejfārs, bet trešais Kārai.

„Divīzija 3A” klases fināls diemžēl tika aizvadīts bez Latvijas sportistu līdzdalības. Lielākā cerība Jānis Boks pēc kļūdas vakardienas 1. kvalifikācijas sērijā to pašu atkārtoja arī šodien 2. kvalifikācijā, finišējot sestais. Pēdējais kvalifikācijas brauciens Jānim padevās godam un viņš finišēja trešais, nodrošinot vietu B fināla otrajā rindā aiz cita Latvijas pārstāvja Anatolija Abramova. Taču arī B fināls Bokam nepadevās – esot trešajā vietā, Jāņa bagijam sākās tehnikas likstas un finišā viņš bija astotais, nodrošinot 16. vietu šajā posmā. 11. sacīksti pabeidza Anatolijs Abramovs, 12. Juris Kuļikovskis, bet 18. Guntis Kļaviņš. Oskars Eglītis un Dāvis Aupe netika klasificēti. Finālā jau trešo uzvaru šosezon izcīnīja čehs Ladislavs Hanāks, aiz sevis atstājot tautieti Ondreju Muzilu un nīderlandieti Krisu Valdšmitu.

„Divīzijā 3″ Aleksejs Jalūņins kā vienmēr brauca stabili, taču nepretendējot uz augstām vietām. Šādā stilā Aleksejs ierindojās 13. vietā Eiropas čempionāta trešajā posmā. Cienīgs sasniegums veterānam, kura sportiskā karjera ir ilgāka nekā „Mūsas” sporta kompleksa 30 gadus ilgā vēsture. Finālā ātrākie bija čehi Petrs Tureks un Jaroslavs Hošeks, trešajā pozīcijā ļaujot ierindoties nīderlandietim Glenam van Rosmālenam.

Nacionālajā klasē priekšbraucienos bez konkurences bija Ulvis Bujāns, piesakot sevi kā galveno pretendentu uz „Rīgas Brīvostas kausu”. Finālā Ulvis vēlreiz savu spēku apliecināja, aiz sevis atstājot trīskārtējo Latvijas čempionu autotrekā Aldi Kasparoviču un Latvijā vadošo 1600 kub.cm klases autokrosa meistaru Oļģertu Vērmani junioru.

Eiropas čempionāta posma Bauskā ģenerālsponsori ir Latvijas Mobilais Telefons, Parex Līzings un Stokker, sponsori – Neste Oil, Aldaris, Mazda, Veiters, Biolar, Peri, informatīvie atbalstītāji: Draugiem.lv, Auto Bild Latvija, TV5, SWH, Latvijas avīze, DELFI Autosports, iAuto, Sports, Čas, Auto Euro, Bauskas Dzīve, Zebra un Telegraf.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *