Bauskā startēs sportisti no 11 valstīm

Info: Eiropas autokrosa čempionāta posma Bauskā preses sekretārs Mārtiņš Dzenītis
Foto: www.musa.lv Zigismunds Zalmanis

Jau šīs nedēļas nogalē – 26. un 27. maijā „Mūsas” trasē Bauskā risināsies lielākais autosporta notikums mūsu valstī – Eiropas autokrosa čempionāta posms. Šogad posms solās būt tik bagātīgi apmeklēts no sportistu puses, kā nekad iepriekš. Sacensības notiks trīs klasēs – Divīzija 1, Divīzija 3 un Divīzija 3A. Nacionālās klases braucēji piedalīsies Rīgas Brīvostas kausa izcīņā. Kopumā startam pieteikušies 73 autosportisti no 11 valstīm.

Iepriecina bagiju klase Divīzija 3 A, kur šogad piedalīsies arī septiņi (!) Latvijas sportisti. Galvenās mūsu cerības ir Jānis Boks, kurš pērn Bauskā izcīnīja otro vietu, kā arī Guntis Kļaviņš un Arūns Matulēns. Septiņiem latviešiem pretī stāsies 17 ārvalstu sportisti, kuri pārstāvēs Čehiju, Šveici, Vāciju, Nīderlandi, Ungāriju, Krieviju un Igauniju.

Divi Latvijas sportisti startēs klasē Divīzija 1, kur mūsējie allaž bijuši favorītu vidū. Jānim Bogdanovičam un Aldim Zēbergam gan būs jāpieveic superspēcīgā Lietuvas armāda, kas Bauskas sacīkstēm pieteikusi piecus sportistus ar 1999. gada Eiropas čempionu Aurēliju Simašku priekšgalā. Bez latviešiem un lietuviešiem 17 sportistu konkurencē fināldesmitniekā centīsies iekļūt arī Krievijas, Itālijas, Ungārijas, Čehijas un Slovākijas pārstāvji.

Lai gan šoreiz jaudīgākajā un ātrākajā Divīzija 3 klasē startēs vismazākais dalībnieku skaits – 13 – arī šeit neiztiksim bez mūsu valsts pārstāvja. Zem sarkanbaltsarkanā karoga startēs Aleksejs Jalūņins. Viņa konkurenti pārstāvēs Vāciju, Čehiju, Nīderlandi un Krieviju.

19 braucēji, kuri pārstāv Latviju un Lietuvu, pieteikušies nacionālās klases braucieniem, kur sportisti sacentīsies par „Rīgas Brīvostas kausu”. Šeit būs interesanti pavērot, kā trasē klāsies slaveno autosportistu Ginta Bujāna (Eiropas vicečempions autokrosā), Andra Dambja (OSCar tuksneša auto konstruktors, divkārtējs Eiropas autokrosa vicečempions) un Alda Kasparoviča (vienīgais divkārtējais Latvijas autotreka čempions) dēliem.

Eiropas autokrosa čempionāta posma „Mūsas” trasē Bauskā ģenerālsponsori ir Latvijas Mobilais Telefons un SEB Unilīzings, bet galvenie sponsori – Neste, Aldaris, Mazda, Alexela, Ipalco Rīga un Mažeiķu Nafta.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *