Artis Baumanis otrais Igaunijas rallijkrosa čempionāta finālposmā

Igaunijas rallijkrosa čempionāta pēdējā posmā Elvā Artis Baumanis sīvā cīņā sasniedza otro vietu Super 1600 klasē. Citiem Latvijas braucējiem Mārim Ločmelim un Ingum Beļakovam cīņa beidzās pāragri tehnikas defektu dēļ.

Pirmajā kvalifikācijā Baumanis uzvarēja savā braucienā, taču kopējais laiks bija slikts, jo iepriekšējā braucienā trasē bija izlijusi eļļa. Otrajā kvalifikācijā Artis aizvadīja sīvu cīņu par uzvaru, bet pēdējā aplī pēc cīņas ar konkurentu plīsa abās kreisās puses riepas, kā dēļ nācās piekāpties pēdējā līkumā. Ar visiem piedzīvojumiem otrās sērijas kopvērtējumā Baumanis bija augstajā ceturtajā vietā. Trešā kvalifikācija padevās vēl labāka – otrā vieta aiz galvenā favorīta Janno Ligura.

Arta pusfināls bija dramatisks – no starta Ligurs ar Baumani aizmuka no sekotājiem, taču Rebane piedzīvoja kūleņošanu, kas no cīņas izslēdza vēl divus braucējus. Atkārtotā startā Ligurs pirmais, Baumanis – otrais.

Finālā Baumanis sīvi spēkojās par otro – trešo – ceturto vietu. Finišā sasniegta trešā pozīcija, taču uz pjedestāla Artis kāpa kā otrais, aiz Ligura, priekšā Andre Kurgam, jo Mihkels Varuls, kurš finišēja priekšā, cīnījās Junioru ieskaitē, kur viņa, attiecīgi, uzvara.

Beļakova cīņa noslēdzās pirmajā kvalifikācijā, kad viņš bija spiests izstāties ātrumkārbas defekta dēļ. Savukārt Māris Ločmelis kapitulēja jau treniņos, kad kārtējo reizi pievīla motors.

Info: autocross.lv
Foto: Indrek Allik

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *