Ar Lēba, Sainsa, Ekstroma un citu pilotu dalību startēs “Extreme E” seriāls

01/04/2021 |

Foto: extreme-e.com

Ar Sebastjēna Lēba, Matiasa Ekstroma, Karlosa Sainsa, Johana Kristofersona, Džensona Batona un citu autosportistu dalību šajā nedēļas nogalē Saūda Arābijā tiks aizvadīts jaunā “Extreme E” rallijreida čempionāta pirmais posms.

Neskatoties uz saspringto situāciju pasaulē saistībā ar “Covid-19”, janvārī Saūda Arābijā jau veiksmīgi norisinājās Dakaras rallijs, savukārt šo sestdien un svētdien tiks aizvadīts elektrisko rallijreida mašīnu seriāla “Extreme E” pirmais posms. Šosezon sacīkšu posmi plānoti arī maijā Senegālā, augustā Grenlandē, oktobrī Brazīlijā un decembrī Argentīnā. Katrās no šīm sacīkstēm tiks vērsta uzmanība kādai no reģionā esošajām dabas problēmām – Saūda Arābijas gadījumā tā būs Sarkanās jūras bruņurupuču saglabāšana.

“Extreme E” izveidotāji ir kādreizējā “IndyCar” zvaigzne Žils de Ferāns un Alehandro Agags, kurš pazīstams kā “Formula E” čempionāta radītājs. Kompānija “Spark Racing Technologies”, ko izveidojis F1 komandas “Alfa Romeo Racing” vadītājs Frederiks Vasērs, īpaši “Extreme E” vajadzībām uzbūvējusi elektrisko bezceļa automašīnu “Odyssey 21”, kas var lepoties ar 536 zirgspēku (400kW) jaudu. Šādu mašīnu izmantos visas deviņas komandas, kas šogad startēs čempionāta posmos.

Zīmīgi, ka pirmo reizi autosporta vēsturē ir noteikta prasība katrā ekipāžā startēt vīrietim un sievietei, kuriem abiem jābūt vienlīdzīgām braukšanas iespējām. Starp panākumiem bagātākajiem braucējiem jāmin pasaules čempioni rallijkrosā Matiass Ekstroms, Timijs Hansens un Johans Kristofersons, kura kontā pat trīs tituli, divkārtējais pasaules čempions rallijā un četrkārtējais Dakaras rallija uzvarētājs Karloss Sainss, deviņkārtējais pasaules čempions rallijā Sebastjēns Lēbs un “Formula 1” pasaules čempions Džensons Batons. Viena no komandām pieder septiņkārtējam F1 čempionam Lūisam Hamiltonam, taču viņš pats pie stūres nesēdīsies – šī sportista vienībā viens no braucējiem būs Lēbs.

“Extreme E” posmiem būs visai neparasts formāts – pirmajā dienā gaidāmas divas kvalifikācijas kārtas un pusfināls, bet otrajā dienā norisināsies fināls. Kvalifikācijas kārtas būs divas un katrā notiks divas sacīkstes (puse mašīnu startēs vienās, bet puse – otrās), pēc tam četras komandas, kas būs nopelnījušas visvairāk punktus, tiksies pirmajā pusfinālā, bet pārējās piecas dosies uz otro pusfinālu, sauktu arī par “trakajām sacensībām”. Katrā no pusfināliem būs pa vienam braucienam un pirmo trīs vietu ieguvēji no katra pusfināla tiksies finālā. Visās sacensībās būs divi apļi, katram no komandas braucējiem veicot vienu no tiem.

Kalendārs:

Posms Norises laiks Sacīkstes Norises vieta
1. 3.-4. aprīlis Desert X-Prix Saudi Arabia Elula, Saūda Arābija
2. 29.-30. maijs Ocean X-Prix Senegal Rozā ezers, Senegāla
3. 28.-29. augusts Arctic X-Prix Greenland Kangerlusaka, Grenlande
4. 23.-24. oktobris Amazon X-Prix Brazil Santarema, Brazīlija
5. 11.-12. decembris Glacier X-Prix Argentina Ušvaja, Argentīna

Komandas un braucēji:

Komanda Nr. Braucēji
United Kingdom Veloce Racing 5 United Kingdom Jamie Chadwick
France Stéphane Sarrazin
Germany Rosberg X Racing 6 Sweden Johan Kristoffersson
Australia Molly Taylor
United Kingdom JBXE 22 United Kingdom Jenson Button
Sweden Mikaela Åhlin-Kottulinsky
United States Andretti United Extreme E 23 Sweden Timmy Hansen
United Kingdom Catie Munnings
Spain Hispano-Suiza Xite Energy Team 42 United Kingdom Oliver Bennett
Italy Christine Giampaoli Zonca
United Kingdom Team X44 44 France Sébastien Loeb
Spain Cristina Gutiérrez
Spain Acciona Sainz XE Team 55 Spain Carlos Sainz
Spain Laia Sanz
United States SEGI TV Chip Ganassi Racing 99 United States Sara Price
United States Kyle LeDuc
Germany Abt Cupra XE 125 Sweden Mattias Ekström
Germany Claudia Hürtgen

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool