Rīt Latvijā ieradīsies Starptautiskās Automobiļu federācijas prezidents

Info: Viesturs Saukāns, LAF Preses dienesta vadītājs
Foto: EPA/LETA

Latvijas Automobiļu federācijas prezidents Jānis Naglis: „Neapšaubāmi, esam pagodināti par Žana Toda ierašanos Latvijā! Starptautiskās Automobiļu federācijas prezidents mūsu valstī ierodas pirmo reizi LAF pastāvēšanas vēsturē. FIA prezidents apmeklēs visas trīs Baltijas valstis, kuras uzrādījušas lieliskus rezultātus ceļu satiksmes drošības uzlabošanā un pieklājīgi sevi demonstrējušas Eiropas un pasaules autosporta arēnā. No Žana Toda vizītes sagaidām tālāku FIA pirmo personu vēstījumu par FIA attīstības tendencēm un perspektīvām, sadarbojoties ar nacionālajām automobilisma un autosporta autoritātēm – gan ceļu satiksmes drošības jomā, gan autosporta attīstībā. Pašsaprotami, ka FIA prezidenta vizīte Baltijas reģionu padarīs vēl redzamāku un pievilcīgāku autosporta pasaulē, veicinot mūsu sportistu un organizatoru atpazīstamību visplašākajā mērogā.”

Viesošanās laikā Žans Tods tiksies ar atsevišķām Latvijas valsts amatpersonām, apmeklēs Rīgas Motormuzeju un Biķernieku Komplekso Sporta bāzi, tiks iepazīstināts ar pasaulē pirmo, Latvijā konstruēto rallijreida sacensībām sagatavoto elektromobili OSCar eO, kā arī piedalīsies citās aktivitātēs. Ar LAF, LAMB, CSDD un LR Satiksmes ministrijas amatpersonām apspriedīs svarīgākos jautājumus ceļu satiksmes drošības jomā un autosportā.

Žans Tods ir pirmais FIA prezidents, kurš viesosies Latvijā. Starptautiskās Automobiļu federācijas prezidenta amatā 65 gadus vecais francūzis tika ievēlēts 2009. gada oktobrī, nomainot ilggadējo FIA vadītāju Maksu Mosliju. Pasaules motoru sportā Tods iemantoja slavu, līdz 1981. gadam veiksmīgi startējot rallijā kā stūrmanis, vēlāk kā Peugeot Talbot Sport komandas vadītājs – viņa vadībā franču kompānija guva izcilus panākumus pasaules rallija čempionātā, Dakaras rallijreidā un pasaules SportsCar čempionātā. Kopš 1993. gada Žans Tods dažādos ampluā darbojies Ferrari kompānijā. Viņa vadībā uzplauka Ferrari F-1 komanda, ar komandas vadošo pilotu Mihaelu Šūmaheru sasniedzot vairākus pasaules čempiona titulus un Konstruktoru kausus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *