Pirmo reizi Žurnālistu rallijā uzvar latvieši – Aigars Tīdmanis un Jānis Bumbulis

Info: Dace Janova, 4rati.lv

Jau astoņpadsmito gadu Lietuvas  žurnālistu autokluba rīkotajā Starptautiskajā žurnālistu rallijā šogad beidzot triumfēja latvieši  – par sacensības uzvarētājiem kļuva Aigars Tīdmanis ar stūrmani Jāni Bumbuli (BMW 323), paveicot to, kas līdz šim nevienai latviešu žurnālistu ekipāžai nebija izdevies.

Šogad žurnālistus sagaidīja līdz šim visgarākā „Press Rally” trase – vairāk nekā 500 kilometri ar 35 ātrumposmiem – astoņiem sacīkstes pirmajā dienā, 31.maijā, Latvijā Biķernieku kompleksā, Skrundā, Liepājā, Nīcā un pārējiem ātrumposmiem, sacensībai turpinoties otrajā dienā, Lietuvā.

Šis bija vēsturisks rallijs, jo vairākas lietas  šogad  notika pirmo reizi. Pirmo reizi sacensībā piedalījās tik daudz ekipāžu (51 dalībnieks), pirmo reizi rallijā startēja vairāki elektromobiļi, kas pie tam arī ļoti veiksmīgi finišēja, un pirmo reizi uzvarēja ekipāža, kas nepārstāv Lietuvu.

Nebijis gadījums arī tas, ka pēc pirmās rallija dienas kopvērtējuma pirmo trijnieku veidoja tikai latviešu ekipāžas – Mārtiņš Dzenītis/Kristaps Bērziņš, Aigars Tīdmanis/Jānis Bumbulis un Oskars Kaņeps-Kalniņš/Andris Mālnieks.

Pirmo vietu ECO klasē izcīnīja Uldis Kaņeps-Kalniņš kopā ar Itaru Siliņu, arī trešie šajā klasē latvieši –  Normunds Avotiņš un Krišs Karnītis.

Latvieši ieguva vairākas speciālbalvas – Toyotas kausa izcīņā ātrumposmā Liepājas ostas teritorijā uzvarēja Mārtiņa Dzenīša ekipāža (viņi finišā trešie 2,5 l klasē).

Laikraksta „Klaipēda” īpašo balvu, velosipēdu,  visveiksmīgāk startējot velobraukšanas trasē,  saņēma Uldis Hmieļevskis ar Kristapu Valkovski (Renault Clio), viņiem otrā vieta automašīnu klasē līdz 2,0 l.

Finiša karogu sasniedza arī pārējās Latvijas ekipāžas – divdesmitie kopvērtējumā Pauls Timrots/Egita Bairamova (Toyota GT86), divdesmit sestie Dainis Pūga/Guntars Pulss (Seat Leon) un 31.  – Ojārs Vētra/Ainārs Zariņš (Peugeot).