O!Kartes Autosporta Akadēmija startējusi – jaunieši līderu pulkā!

Info: Mārtiņš Dzenītis
Foto: Gints Bērziņš, Go4speed.lv

O!Kartes Autosporta Akadēmija (O!AA) oficiāli tika prezentēta vien pirms pusotras nedēļas, bet jau uz šo brīdi O!AA jaunieši tikuši pie iespaidīgas statistikas – sešās sacensībās izcīnītas piecas uzvaras un 12 goda pjedestāli!

Tādējādi jau sezonas pirmajās sacensībās esam pārliecinājušies, ka Latvijā ir daudz talantīgu autosportistu, kuri gaida iespēju sevi pierādīt. Un tagad viņiem parādījusies lielāka motivācija trenēties un pilnveidot sevi – kā nekā 2011. gada O!Kartes Autosporta Akadēmijas galvenā balva ir pilnībā apmaksāts starts 2012. gada Latvijas rallija čempionātā ar Ford Fiesta R2 automašīnu!

Projekts vēl oficiāli nebija startējis, kad pirmie O!AA dalībnieki jau stājās uz starta autokrosa sacensībās. Un abi O!AA jaunieši Smiltenē nostartēja spīdoši – Jānim Baumanim uzvara bagiju B600 klasē, bet 15gadus vecajam Reinim Nitišam savā debijas autokrosā otrā vieta (sacensību lielāko daļu bija līderis!) Super 2000 klasē.

Nākamais pārbaudījums bija jāiztur O!Kartes Autosporta Akadēmijas rallistiem. Rallijsprintā „Kalnamuiža” startēja trīs O!AA jaunieši un divi no viņiem finišēja uz pjedestāla. Ralfam Sirmacim uzvara 2WD Open klasē, bet Mārcis Ķenavs palika otrais (tikai tehnika neļāva uzvarēt) 1600 klasē. Valts Zvaigzne (4WD Open) – soli no pjedestāla ceturtajā vietā.

Aizvadītā nedēļas nogale bija ļoti aktīva O!Kartes jauniešiem – viņi piedalījās četrās dažādās sacensībās! Viss sākās ar supersprintu Smiltenē – tur uz starta 9 O!AA dalībnieki. Visus šokēja Kārlis Nebars – divas pārliecinošas uzvaras 1600 un 4WD+ klasēs. Reinim Nitišam otrā vieta junioru U-18 ieskaites grupā, bet trešie ātrākie bija Gundars Tīdmanis (RWD klase), Mairis Laukšteins (1600+) un Ralfs Sirmacis (U-18).

Dienu vēlāk vasaras sprintā Ropažos otro un trešo vietu 2500 Open klasē ieguva attiecīgi Valters Liepiņš un Ģirts Vītiņš. Folkreisā Zilākalna trasē, savukārt, uz starta stājās pieci O!AA jaunieši, un bija varen atraktīvi – kūleņošanu piedzīvoja Renārs Ēķis, Ivo Gabrāns un Sandis Džeriņš. Uz pjedestāla diemžēl neviens tā arī netika, jo augstākais sasniegums bija Riharda Daiņa piektā vieta 30 braucēju konkurencē.

Vēlāk vakarā pārsteidzoši labas ziņas pienāca no Igaunijas – Tallinas rallijā uzvaru E12 klasē, un 10. vietu absolūtajā vērtējumā izcīnīja Valts Zvaigzne! Fantastisks sasniegums, ja ņem vērā, ka Valtam šī ir pirmā sezona autorallijā, un pirmais starts ārpus Latvijas!

Vairāk par O!Kartes Autosporta Akadēmiju – www.autoakademija.lv. O!AA atbalsta arī If Apdrošināšana un Ford. Tehnisko atbalstu nodrošina Chiptuning.lv un auto drošības laboratorija Guard Lab, informatīvi atbalsta Ātruma Cilts, Go4Speed.lv un Autosporta programma Nr.1.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *