Lapzemē uzvar K.Katajamaki, Miķelsons/Maļavkins – 42 vietā

Info: www.arcticrally.fi
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Vakar noslēdzās slavenais Lapzemes rallijs, kurā uzvarēja Somijas braucējs K.Katajamaki ar Mitsubishi Lancer Evo9 automašīnu. Otrajā vietā, uzvarētājam zaudējot tikai 2,6 sekundes, ierindojās A.Alens (Subaru Impreza).

Vakar sportisti pa sniegotajiem Somijas ceļiem kopumā aizvadīja 119,46 km, kur ātrākais, tāpat kā vakar, izrādījās K.Katajamaki.

Pēc vakardienas trijiem ātrumposmiem K.Katajamaki pār savu tuvāko sekotāju A.Alenu bija iekrājis 10 sekunžu pārsvaru, taču ceturtajā ātrumposmā K.Katajamaki posma uzvarētājam J.Salo zaudēja veselas 22 sekundes, kas viņu kopvērtējumā automātiski atmeta uz 2 vietu. Pēc šī ātrumposma par līderi jau kļuva A.Alens, kurš tobrīd K.Katajamaki apsteidza par nieka 2,4 sekundēm.

Priekšpēdējā 25,76 km garajā ātrumposmā K.Katajamaki A.Alenam atvinnēja 1,2 sekundi, kas abus sportistus šķīra vairs tikai par 1,2 sekundi, kas nozīmēja, ka viss izšķirsies pēdējā ātrumposmā. Tā arī notika, kur pēdējā ātrumposmā K.Katajamaki tomēr par 3,8 sekundēm uzvarēja A.Alenu, tādējādi izraujot arī uzvaru kopvērtējumā par nieka 2.6 sekundēm. Trešais finišēja J.Salo, kurš uzvarētājam zaudēja 26,4 sekundes.

Mūsu ekipāža Guntars Miķelsons/Aivars Maļavkins (Mitsubishi Lancer Evo6) ralliju pabeidza 42. vietā absolūtajā kopvērtējumā un 16 vietā savā “A5” klasē, kas debijai ir uzskatāms par teicamu rezultātu. Šogad Lapzemes rallijā izstājās veselas 57 ekipāžas, kas liecina par to, ka šis tiešām ir ļoti sarežģīts rallijs.

Kopvērtējums:

1.K.Katajamaki – Mitsubishi Lancer Evo9
2. A.Alen – Subaru Impreza + 2,6
3. J.Salo – Mitsubishi Lancer Evo9 + 26,4
4. J.Ketomaki – Subaru Impreza WRX + 45,8
5. K.Eklund – Mitsubishi Lancer Evo6 + 2:46,3
6. J.Vuorela – Mitsubishi Lancer Evo7 + 3:32,8
……………………………………………………………….
42. G.Mikelsons – Mitsubishi Lancer Evo6 + 26:18,1

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *